Spoločnosť Apple patrí medzi najväčšie firmy na svete a nebudeme si klamať, že má aj svoje vysoké nároky. Od svojich dodávateľov vyžaduje tú najvyššiu možnú kvalitu, no ako sa zdá, v niektorých prípadoch za to nie je ochotná dostatočne platiť. To je prípad spoločnosti Wistron v Indii, ktorá sa podľa Economic Times rozhodla ukončiť spoluprácu na produkcii iPhonov.

Práve India je pri tom miesto, ktoré sa má stať pre tieto zariadenia druhou Čínou v rámci diverzifikácie dodávateľských reťazcov. Technologický gigant z Cupertina sem plánuje do niekoľkých rokov presunúť zhruba 50 % výroby, pričom produkty nebudú určené len pre miestny trh, ale budú sa vyvážať prakticky do celého sveta.

Samotný Wistron produkoval v Indii od roku 2017 prvý iPhone SE, ktorý bol na miestnom trhu veľmi populárny. Firma do krajiny prišla poprvýkrát ešte v roku 2008 a od tej doby sa jej výrobné linky postupne rozširovali.

Apple má nesplniteľné podmienky 

Po novom sa ale jej vedenie rozhodlo vzdať zákazky na produkciu iPhonov, nakoľko podmienky, ktoré si technologický gigant nastavil, sú vraj totálne nesplniteľné a neférové.

Wistron s nimi nemal šancu dosiahnuť zisk a navyše musel bojovať so slabou morálkou, ktorá súvisela s finančne podhodnotenou prácou a tiež nadčasmi, ktoré neboli preplácané.

Aj preto sa Wistron rozhodol svoje indické továrne zatvoriť, pričom v súčasnosti sa ich pokúša predať iným spoločnostiam. Ďalšia cesta tejto firmy má pokračovať do ďalších krajín a na iné trhy, kde môže expandovať.

Apple má v Indii ďalších dodávateľov 

Apple si z toho ale v tejto chvíli ťažkú hlavu robiť nemusí. Okrem spoločnosti Wistron má totiž v Indii pripravené aj ďalšie haly, ktoré patria dodávateľom Pegatron či Foxconn.

Produkcia v krajine teda nie je v tejto chvíli ohrozená. Otázne však zostáva, či majú tieto spoločnosti nastavené lepšie podmienky. Ak nie, po čase to môže dopadnúť veľmi podobne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď nefunguje externý pevný disk z Windowsu na Macu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -