Každý má iné spôsoby a zvyky, pomocou ktorých používa svoj smartfón. Niekto sa spolieha na štandardné rozloženie aplikácií na domovskej ploche, iní si zvykli na App Gallery z iOS 14 a ja som už dlhé roky fanúšikom Spotlight vyhľadávania.

Pokiaľ potrebujem nájsť nejakú apku, systémové nastavenie prípadne vyhľadať informáciu na internete, skrátka iba stiahnem lištu a napíšem čo treba. Ak si na to zvyknete, budete to považovať za rutinu. Čo však robiť v prípade, keď to prestane fungovať? Asi si len zachovať chladnú hlavu či pevné nervy a počkať, kým to v Cupertine napravia.

Už niekoľko mesiacov sa stretávam s tým, že Spotlight vyhľadávanie po stiahnutí lišty nie je prítomné. Inštalujem si najnovšie aktualizácie softvéru, telefón si preventívne reštartujem, no nič z toho nepomáha. Chyba prichádza nepravidelne a prejavuje sa tak, že po stiahnutí lišty vidím iba rozmazané pozadie – nenabehne klávesnica a ani vyhľadávacie pole.

Nie som sám…

Doposiaľ som to znášal a hovoril si, že problém zrejme nebude veľký. Potom som však zobral do rúk iPhone 11 Pro Max mojej priateľky a stalo sa mi presne to isté. Ba čo horšie, postupne sa ukázalo, že chybou trpí aj náš redakčný iPhone 12! Je teda zrejmé, že v tom zďaleka nie som sám.

Aj z tohto dôvodu som popátral po internete a dostal som sa k informáciám, že chybou trpeli už ranné beta verzie iOS 14 ešte v lete minulého roka! Od tej doby Apple nedokázalo nájsť riešenie na problém, na ktorý sa sťažujú tisíce používateľov po celom svete.

Jediný spôsob, akým nefunkčné Spotlight vyhľadávanie opravíte je tvrdý reštart zariadenia (postupujte podľa tohto návodu). Ten však chybu nevyrieši ale iba dočasne odstráni (bol som toho svedkom už aspoň 10-krát). Na záver sa chcem opýtať, či ste sa už s podobnou otravnou chybou stretli aj vy. Budeme rád za všetky vaše postrehy!

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 dostanú väčšiu batériu. Pomôže drobná zmena...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.