Apple sa v noci postaral o predstavenie nových počítačov Mac, ktoré poháňa nová generácia čipov z rodiny Apple Silicon M3. Pozornému oku diváka však určite neušla jedna skutočnosť, ktorou sa Apple pochválil na konci svojho eventu. Celá prezentácia bola natočená na úplne nový iPhone 15 Pro Max.

Jablková spoločnosť sa touto informáciou pochválila v poslednej snímke streamu prostredníctvom známeho sloganu Shot on iPhone. Keď Tim Cook tradične poďakoval divákom, na obrazovke sa ukázala správa: “Toto podujatie sa natočilo na iPhone a upravilo na Macu.” Bližšie informácie odhalili, že na iPhone 15 Pro Max boli tiež natočené zábery z dronu a ukážky prezentujúcich osobností.

Spoločnosť Apple posledné roky hrdo tvrdí, že fotoaparát iPhonu je schopný vytvoriť snímky, ktoré môžu konkurovať aj špičkovým kamerovým systémom za tisícky eur. Teraz sa však prvýkrát udialo to, že Apple natočil celé podujatie na svoj smartfón, čím toto tvrdenie potvrdil vo veľkom štýle.

iPhone 15 Pro Max sa zhostil úlohy profesionálnej kamery

Vlajková loď jablkových smartfónov iPhone 15 Pro Max dokáže nahrávať vo formáte ProRes Log s podporou 60 snímok za sekundu. Tento formát kombinuje veľmi nízku kompresiu ProRes s farebným formátom Log, ktorý sa používa v kinematografii na presné upravovanie farieb.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Apple

iPhone 15 Pro je tiež prvým smartfónom na svete, ktorý podporuje formát ACES (Academy Color Encoding System), čo je celosvetový štandard pre farebné procesy. Profesionáli môžu navyše pripojiť externé úložisko cez port USB-C 3 a ukladať videá priamo tam.

Za zmienku stojí tiež 5-násobný zoom, ktorý Apple sprístupnil aj bez periskopického objektívu. Viac o iPhone 15 Pro Max si môžete prečítať v našom tematickom článku, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Prespali ste Apple Event Scary Fast? Pozrite si ho zo záznamu

Celú konferenciu Scary Fast si môžete pozrieť na videu nižšie: Tak schválne, kto by si všimol, že bola natočená na moderný smartfón? Hádame správne, že nikto?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -