Spoločnosti Apple sa síce s predajom počítačov Mac v poslednom čase nedarí, no prostredníctvom najnovších inovácií, ktoré predstavila na evente „Scary Fast“ sa to pokúša zmeniť. Technologický gigant z Cupertina tu predstavil trojicu nových procesorov M3, M3 Pro a M3 Max a my vďaka portálu Macrumors poznáme výsledky benchmark testu každého jedného z nich.

Na základe dnešných informácií sa podarilo zistiť, že MacBook Pro so 16″ displejom a konfiguráciou s čipom M3 Max (16 jadier CPU) dosiahol v populárnej testovacej aplikácii Geekbench 6 viac-jadrové skóre až na úrovni 21 084 bodov. Len pre porovnanie, Mac Pro s procesorom M2 Ultra, ktorý bol uvedený na trh pred pár mesiacmi dosiahol v tom istom teste výsledok 21 182 bodov.

Ide o prakticky rovnaké čísla, ktoré dokazujú, že čip M3 Max dorovnáva výkonom čip M2 Ultra. Už teraz sa nevieme dočkať na čip M3 Ultra, ktorý príde na trh na budúci rok.

Podľa Geekbench testov sa tiež podarilo zistiť, že najvýkonnejšia verzia čipu M3 Max je až o cca 45 % výkonnejšia, než procesor M2 Max. Keď vezmeme do úvahy, že čip M2 Max prišiel na trh len začiatkom roka 2023, je to vcelku slušný výsledok, čo poviete?

Rôzne porovnania procesorov zo sérii M1, M2 a M3

  • M2 Ultra: 21 182 bodov (Mac Pro, priemer)
  • M3 Max: 21 084 bodov (16″ MacBook Pro, najvyššie skóre)
  • M2 Max: 14 495 bodov (16″ MacBook Pro, v priemere)
  • M1 Max: 12 185 bodov (16″ MacBook Pro, v priemere)
  • M3: 11 836 bodov (14″ MacBook Pro, najvyššie skóre)

Na záver ešte zopár čísel. Procesor M2 Max je produkovaný 3 nm výrobným procesom v továrňach spoločnosti TSMC. Tento čip disponuje 16-jadrovým CPU, ktoré sa skladá z 12-výkonných jadier a 4 vysoko energeticky účinných jadier. Disponuje tiež 40-jadrovou GPU a môže byť nakonfigurovaný so 128 GB unifikovanej pamäte RAM.

V takomto prípade si však na počítač musíte pripraviť poriadny balík peňazí. O tom, koľko stojí najviac vybavený MacBook Pro 16″ sa viac dočítate v tomto článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Upraviť si dizajn uzamknutej plochy je možné aj v iPadOS. Apple však túto funkciu oficiálne neponúkne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -