Len prednedávnom na konferencií WWDC spoločnosť predstavila novú verziu iOS. Ide už o ôsmu generáciu tohoto mobilného operačného systému. Spolu s ním vydala aj Beta verziu, sprístupnenú pre vývojárov. Včera však uvoľnila Beta 2, ktorá prináša niekoľko nových zmien!

Novinky

Podcasts: Aplikácia s týmto názvom je po novom predinštalovaná v iOS a nedá sa vymazať

Safari: Pokiaľ vám prekážalo po kliknutí na reklamu automatické presmerovanie do AppStore, po novom ho aplikácia Safari blokuje. Je potrebné schváliť kroky používateľom.

App Store Purchases: Pokiaľ máte deti s vlastnými zariadeniami a chcete im kontrolovať účty, pomôže vám Family Purchases, vďaka ktorému môžete kontrolovať všetky účty, zdieľane pomocou Family Sharing

familypurchases
Family Purchases – svetapple.sk

QuickType: V novej klávesnici už nájdeme aj slová, ktoré sa nám hodia do konverzácie. Služba však nie je dostupná pre iPad druhej generácie!

Správy: Ikonky, znázorňujúce fotoaparát a mikrofón v aplikácií správy, sa zmenili z modrej na šedú. Pribudla aj funkcia „označiť ako prečítané“

messages1
Nové ikony v aplikácií Správy – svetapple.sk

Nastavenia: Nové nastavenie „Raise to Listen“ z aplikácie Správy.

Súkromie: V položke súkromie nájdeme nastavenie „Home Data“. Budeme v ňom môcť nastavovať aplikácie s príslušným využitím.

homedata
Home Data – svetapple.sk

iCloud Photos: Pri spustení aplikácie na vás vybehne okienko s ponukou, ktorá aktivuje novú funkcie iCloud Photos. Vďaka nej budete môcť sledovať svoje obrázky na viacerých zariadeniach naraz, ako napríklad iPhone/iPad/Mac.

icloudphotos1
iCloud Photos na Macu, iPhone a iPade – svetapple.sk

Notifikácie: Pre každú aplikáciu je prístupná funkcia „Allow Notification“, za pomoci ktorej vypnete alebo zapnete všetky notifikácie danej aplikácie. Pred tým ste mohli jedine odstrániť aplikáciu z notifikačného centra.

allownotifications
„Allow Notifications“ – svetapple.sk

Využívanie batérie: Po novom táto služba zobrazuje, koľko percent batérie bolo spotrebovaných pri používaní danej aplikácie . Ďalej môžete sledovať, koľko percent ubudlo v čase kedy bol smartfón mimo siete.

batteryusage2
„Battery Usage“ – svetapple.sk

Handoff: Prepojenie medzi iOS 8 a OS X je v novej Bete omnoho použiteľnejšie!

original
„Handoff“ – svetapple.sk

Samozrejme, že iOS 8 Beta 2 budeme testovať aj my v redakcií a budeme vás informovať o zmenách alebo problémoch 🙂

 Zdroj: www.macrumors.comwww.muj-ipad.cz

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.