Len minulý týždeň bola oficiálne vydaná nová verzia operačného systému, iOS 13.4. Používatelia si ju okamžite nainštalovali a mnohí z nich zistili, že sa im značne zhoršila výdrž batérie. Apple to samozrejme bude chcieť opraviť. Využije na to aj operačný systém iOS 13.4.5, ktorý bol dnes sprístupnený vývojárom v beta programe.

Apple vydalo iOS 13.4.5 pre vývojárov. Bolo rýchlejšie, ako sme očakávali.

Dnes sme informovali o tom, že Apple pripravuje iOS 13.4.1 v prvej beta verzii. Doobeda ešte nebolo jasné, kedy bude vydaná. V podvečerných hodinách nás ale prekvapila aktualizácia, ktorá je momentálne dostupná len pre vývojárov. Jej označenie je trochu nezvyčajné, iOS 13.4.5. Na druhej strane ale ponúka opravu chýb a vylepšenia, ktoré uvíta každý používateľ.

Vďaka tejto beta verzii by mal byť celý operačný systém stabilnejší a spoľahlivejší. Apple chce, aby sa zariadeniam navýšil výkon a tiež výdrž batérie, ktorá je aktuálne v iOS 13.4 mnohými veľmi kritizovaná.

Apple vydalo iOS 13.4.5 pre vývojárov. Bolo rýchlejšie, ako sme očakávali.
Apple vydalo iOS 13.4.5 pre vývojárov. Bolo rýchlejšie, ako sme očakávali.

Okrem tejto novinky sa môžu tešiť aj používatelia ostatných platforiem. Samozrejme, že po boku iOS prišlo vylepšenie s rovnakým označením aj pre iPadOS. macOS Catalina môže byť testovaná vo verzii 10.15.5 a tvOS zase 13.4.5. Pre Apple Watch firma nevydala žiadnu betu

Určite sa teraz pýtate, kde firma zabudla vyššie spomenutý iOS 13.4.1? Nie je veľmi tradičné, že skočí rovno na verziu 13.4.5. Podľa redakcie 9to5mac by sa malo jednať len o menší update, ktorého beta verzia ešte nebola oznámená. Je možné, že Appe s ním skočí rovno do testovania pre vývojárov a zároveň aj verejnosť v blízkom čase. iOS 13.4.5 bude väčší update a už dokonca poznáme aj prvú novinku.

V spolupráci s aplikáciou Instagram, pridáva úplne novú možnosť, akým spôsobom si môžete zdieľať pesničky z Apple Music do príbehov. Znázornené je to nižšie.

Prečítajte si tiež  Potápač našiel "poklad". Z jazera vylovil cez 200 stratených Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.