AKTUALIZÁCIA: Apple napokon dnes celkom nečakane vydalo iOS 16.5. Viac sa dočítate tu. 

Spoločnosť Apple pred pár týždňami vydala nové pride remienky na podporu LGBTI komunity pre Apple Watch, ktorých súčasťou boli aj špeciálne ciferníky či pozadia pre iPhone. Pri tejto príležitosti technologický gigant z Cupertina prisľúbil, že aktualizácia iOS 16.5, ktorej budú súčasťou, bude k dispozícii na budúci týždeň. Firma však žiaden update zatiaľ nevydala.

A keďže je netradičné, aby technologický gigant vydával veľkú aktualizáciu tesne pred víkendom vo štvrtok alebo piatok, môžeme predpokladať, že sa firma jednoducho omeškala, nakoľko v iOS 16.5 potrebovala vyriešiť chyby a nedostatky, ktoré vyplávali na povrch počas záverečného RC testovania.

Z toho môžeme usúdiť, že operačný systém iOS 16.5 neuvidíme ani dnes a ani zajtra večer. S najväčšou pravdepodobnosťou bude aktualizácia dostupná až v pondelok 22. mája, alebo utorok 23. mája.

Konkrétny deň sa žiaľ nedá odhadnúť, nakoľko spoločnosť Apple nemá presne stanovené pravidlá, kedy vydáva aktualizácie. Takmer vždy to ale býva na začiatku týždňa.

Ak vám teda iOS 16.5 chýba a so svojim iPhonom máte problémy, ktoré by mohla táto aktualizácia vyriešiť, zostaňte trpezliví. Náš redakčný tip je, že firma vydá update hneď v pondelok, tradične o 19:00 hodine nášho času, aby aspoň čiastočne eliminovala týždenné omeškanie.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

LOOPI
REKLAMA

Technologický gigant z Cupertina navyše začal pracovať na ďalšom update iOS 16.6, ktorý by mal vyjsť v blízkej budúcnosti. Z toho môžeme usúdiť, že iOS 16.5 je pripravený a už sa čaká iba na správnu chvíľu, kedy bude vydaný.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple prispieva k tvorbe elektronického odpadu, kvôli drahému a náročnému servisu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -