Nová prémiová dvojica iPhonov 15 Pro a 15 Pro Max sa oproti svojim predchodcom opäť o niečo posunula, no väčší 6,7″ model sa dočkal ešte jednej vychytávky navyše. Hlavným lákadlom najväčšieho modelu z ponuky nových iPhonov má byť 5-násobný optický zoom, ktorý sa tu objavil vôbec po prvýkrát.

Spoločnosť Apple však v prípade budúcej generácie plánuje rozšíriť túto vychytávku aj na menšiu prémiovú verziu. Budúci rok sa tak dočkáme špičkového zoomu ako v prípade iPhonu 16 Pro Max, tak aj na iPhone 16 Pro. O túto správu sa podelil renomovaný analytik Ming-Chi Kuo vo svojom najnovšom príspevku.

V ňom sa zaoberal komplikáciami s produkciou kamerového systému pre nové iPhony.

iPhone 16 Pro sa dočká rovnakého foťáku ako iPhone 15 Pro Max

V iPhone 15 Pro Max má nový objektív skladanú konštrukciu, ktorá umožňuje jeho zapadnutie do smartfónu. Vďaka tomu dokáže poskytnúť 5-násobné optické priblíženie a až 25-násobné digitálne priblíženie.

Na rozdiel od toho, menší iPhone 15 Pro má maximálne 3-násobné optické priblíženie, rovnako ako minuloročné modely. Ak si teda zaobstaráte 6,1″ model, v tejto oblasti sa neposuniete absolútne nikde, čo je z nášho pohľadu trochu škoda.

Je to však politika Apple, ktorej úplne rozumieme. iPhone 15 Pro Max bude opäť najpredávanejším zariadením v ponuke a dá sa očakávať, že Apple ho chce spraviť ešte zaujímavejším, keďže je aj najdrahší.

iPhone 15 pro titán
Zdroj: Apple

Podľa Kua bude iPhone 16 Pro mať väčší displej s uhlopriečkou 6,3″ oproti 6,1″, ktorým disponuje iPhone 15 Pro. Táto zmena umožní zväčšiť celkové rozmery zariadenia a poskytne viac miesta pre nový druh objektívu.

Kuo už skôr uviedol, že tento objektív sa rozšíri na oba modely iPhone 16 Pro no teraz potvrdzuje, že táto zmena je stále v pláne aj po spustení predaja iPhonu 15 Pro Max, ktorý sa začne predávať už tento piatok.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro / Pro Max dostal navýšenie RAM. Tu sú presné čísla

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -