Podľa novej správy od DigiTimes spoločnosť Apple predbežne rokuje s novými dodávateľmi o objednávkach pre svoje prvé vlastné 5G modemy. Tie by sa mali dostať do viacerých produktov vrátane iPhonu, iPadu či dokonca Macu už o niekoľko mesiacov.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Technologický gigant z Cupertina aktuálne rokuje so spoločnosťami Advanced Semiconductor Engineering (ASE) a Siliconware Precision Industries (SPIL), ktoré patria pod koncern ASE Technology. Ten spolupracuje už dlhšiu dobu napríklad aj so spoločnosťou Qualcomm, ktorá aktuálne vyvíja 5G modemy aj pre spoločnosť Apple. Tie používame napríklad v iPhone 12 a iPhone 13.

Apple však ešte v roku 2019 odkúpilo časť spoločnosti Intel, ktorá sa špecializovala práve na vývoj 5G čipov. No a na základe tejto akvizície začala technologická spoločnosť pracovať na svojich vlastných revolučných riešeniach.

Hoci sa očakávalo, že by mohli byť nasadené už v iPhone 13, napokon sa tak nestalo. No a podľa najnovších informácií pochádzajúcich zo zahraničného portálu Macrumors neuvidíme výsledné 5G čipy ani v iPhone 14 či iPhone 14 Pro (2022). Ich predstavenie je ale našťastie vcelku blízko.

Prvé 5G modemy od Apple prídu v roku 2023

Premiéru by si mali odbiť v roku 2023, keď bude Apple predstavovať nový iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Áno, je to síce ešte relatívne ďaleko, no netreba zabúdať, že Apple vyvíja nový hardvérový produkt pokojne aj 3 a viac rokov. Dá sa teda povedať, že v Apple Parku majú už dnes plány na to, čo budú predstavovať niekedy v roku 2024, 2025 či dokonca 2026.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

A ak vás zaujíma, akú výhodu prinesie predstavenie vlastného 5G modemu, odpoveď je v princípe jednoduchá. Apple samozrejme ušetrí na jeho vývoji, nakoľko sa nebude musieť spoliehať na externé spoločnosti.

Druhým benefitom by malo byť lepšie zladenie tohto komponentu so zvyšným hardvérom, vyššia energetická úspornosť pri zachovaní perfektného výkonu a samozrejme nižšia náchylnosť na prehrievanie. Presné podrobnosti však budeme poznať až neskôr.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.