Pamätáte si na aktualizáciu operačného systému od Apple, ktorá podliehala testovaniu v ôsmych beta verziách? My v redakcii nie, hoci nevylučujeme, že sme sa s tým už v minulosti stretli.

Apple je pri iOS 14.5, iPadOS 14.5, tvOS 14.5, watchOS 7.4 a macOS Big Sur 11.3 mimoriadne zodpovedné a svojim zákazníkom chce poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Ak sa pozrieme do minulosti, prvá beta verzia iOS 14.5 vyšla ešte 1.2.2021. Dnes tu máme 19.4 a update stále nie je dostupný pre bežných používateľov.

- Reklama -

Dôvodov, prečo to tak dlho trvá, môže byť viac a tým hlavným je pravdepodobne odložený event. Akcia Spring Loaded sa mala pôvodne konať v druhej polovici marca a nie apríla, čím sa predĺžil aj cyklus testovania iOS 14.5 a ďalších systémov. Nám to ale nevadí, hoci sme už netrpezliví. Existuje totiž väčšia pravdepodobnosť, že nové updaty budú absolútne bezchybné a vyladené. O to predsa ide…

Kedy vyjde iOS 14.5 a ďalšie operačné systémy?

Najdôležitejšia otázka je samozrejme to, kedy sa môžeme tešiť na aktualizácie aj my, bežní používatelia. Presnú odpoveď síce nepoznáme, no takmer s určitosťou sa to dozvieme už zajtra.

Existuje vysoká pravdepodobnosť, že po samotnom evente vyjde buď to plná verzia operačných systémov alebo aspoň GM (Golden Master) verzia, ktorá je prakticky dokončená.

Vo výsledku si tak iOS 14.5, iPadOS 14.5, tvOS 14.5, watchOS 7.4 a macOS Big Sur 11.3 budeme inštalovať niekedy v priebehu tohto týždňa a v najhoršom prípade začiatkom budúceho týždňa.

Napíšte nám do komentára, či sa už na updaty tešíte a ak áno, ktorá vychytávka vám príde najzaujímavejšia. Za nás je to odomykanie iPhonu cez Apple Watch.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here