Kompletný lockdown v takzvanom „iPhone City“ sa oficiálne skončil, čo umožnilo voľný pohyb obyvateľov a pracovníkov spoločnosti Foxconn v čínskom meste Zhengzhou. Ako vypovedá vyššie uvedená prezývka, práve v tejto časti sveta sa dnes montuje približne 70 % všetkých mobilných zariadení od spoločnosti Apple. A to je problém…

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Ako informuje portál 9to5mac, práve v Zhengzhou vypukla pred pár týždňami pandémia COVID-19, čo ochromilo celú produkciu nových zariadení. Pracovníci najskôr utekali pred karanténou z areálu továrne cez ostnatý drôt, potom sa vďaka nástupnému bonusu vrátili a teraz zas protestovali, pretože Foxconn nedodržal to čo sľúbil v zmluvách.

Celé to pôsobí ako komédia, no pravda je taká, že Apple za tieto problémy platí podľa odhadov približne 1 miliardu dolárov týždenne. A to nie je málo peňazí.

Drobné svetlo na konci tunela 

Tim Cook Apple Event
Zdroj: Apple

Každopádne, továreň Foxconn bude v najbližších chvíľach oslobodená od požiadavky na uzavretý výrobný cyklus, čo umožní pracovníkom opustiť továreň a hlavne vyrábať väčšie množstvo iPhonov.

Apple má v tomto smere šialené manko a z iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max sa stal nedostupný tovar. Hoci ho u niektorých obchodíkov predsa len zoženiete, je to skôr šťastie a skladové zásoby sa rýchlo míňajú.

Samotné odhady strát sa rôznia, avšak analytici predpokladajú, že Apple nemohlo v čase, kedy boli v továrni problémy vyrobiť približne 6 až 20 miliónov kusov nových iPhonov 14 Pro. Dopyt po týchto zariadeniach bol dokonca tak enormný, že spoločnosť Apple oficiálne potvrdila to čo mnohí nechceli počuť.

Ak ste si Phone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max objednali aj pred jedným či dvoma týždňami, je veľmi nízka pravdepodobnosť, že k vám dorazí do Vianoc či dokonca v roku 2022. Ako sa však hovorí, na dobré sa čaká.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pokémon Go stále žije. Neuveríte, koľko táto hra od uvedenia na trh zarobila. Je to extrémne číslo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -