V uplynulých dňoch sme vás informovali o probléme spoločnosti Apple a jej iPhonu 12, ktorému čelila vo Francúzsku. Tamojšie regulačné orgány zariadeniu namerali nadmerné hodnoty elektromagnetického žiarenia, kvôli čomu bol pozastavený jeho predaj v celej krajine.

A aj keď technologický gigant viackrát zdôraznil, že iPhone 12 nie je hrozbou a zariadenie spĺňa všetky príslušné normy, napriek tomu sa na problém pozrel a rozhodol sa ho vyriešiť. Dnes by malo byť už všetko v poriadku. Ako totiž informuje agentúra Reuters, spoločnosti Apple sa evidentne podarilo vydať opravný softvérový update pre iPhone 12, ktorý už schválili aj spomínané francúzske regulačné orgány.

Zákaz predaja, ktorý na toto zariadenie uvalila francúzska Národná agentúra pre frekvencie – ANFR vďaka tomu po cca dvoch týždňoch končí a predajcovia môžu začať vo svojich kamenných a internetových obchodoch opäť ponúkať iPhone 12. Tento smartfón už nepresahuje povolené limity, ktoré sa týkajú množstva elektromagnetického žiarenia.

iPhone 12 vyžaroval až o 42 % viac elektromagnetického žiarenia, než bolo povolené 

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Podarilo sa tiež zistiť, aké hodnoty iPhone 12 vo Francúzsku počas testovania vyžaroval. ANFR uvádza, že smartfónu namerala až 5,7 W/kg, čo je výrazne nad limitom 4 W/kg, ktorý bol stanovený priamo Európskou úniou.

Vo výsledku to teda znamenalo, že ak ste vlastnili iPhone 12, teoreticky mohol ohrozovať vaše zdravie, no druhým dychom treba dodať, že tento smartfón bol v predaji celé tri roky a pri svojom uvedení na trh spĺňal všetky normy aj štandardy, ktoré sa týkajú elektromagnetického žiarenia. Ťažko teda povedať, čo spôsobilo tento škandál.

Na záver už iba dodáme, že iPhone 12 je ešte stále dostupný aj na Slovensku, pričom predstavuje ideálny štart do sveta iOS za veľmi rozumné peniaze. V čase uvedenia na trh sa síce predával za 899 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate za 559 €, čo je z nášho pohľadu absolútne vynikajúca ponuka. To, či je to pre vás zaujímavé však musíte vedieť vy sami.

Prečítajte si tiež  Komentár: iPhone 12 neuvidíme v septembri a vôbec mi to nevadí.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -