Spoločnosť Apple vydala pred pár dňami aktualizáciu operačného systému iOS 17.0.3, ktorá je zameraná predovšetkým na opravu prehrievania iPhonu 15 Pro / 15 Pro Max s procesorom A17 Pro. Rovnako však opravuje aj nejaké tie bezpečnostné chyby, ktoré mohli trápiť aj iné, predovšetkým staršie zariadenia.

Ľudia sa však v poslednom čase boja inštalovať nové aktualizácie a popravde sa im vôbec nečudujeme. Hlavný problém je totiž v tom, že často negatívne vplývajú na výkon smartfónov a tiež ich výdrž batérie. Pri iOS 17.0.3 sa, ale zdá sa nič z toho nepotvrdilo. Ako preukázali nedávne testy, iPhone 15 Pro je po tomto update paradoxne rýchlejší než pred ním a teraz sa podarilo zistiť, že väčšina smartfónov s ním dosiahla lepšie hodnoty, ktoré sa týkajú výdrže batérie v rámci klasického Geekbench testu.

O toto porovnanie sa postaral konkrétne YouTuber iAppleBytes, ktorý tu pozoroval iPhone XR (2018), iPhone 11 (2019), iPhone SE (2020), iPhone 12 (2020) a iPhone 13 (2021). Nešlo teda ani o tie najnovšie modely, ktoré na prípadné zrýchlené vybíjanie batérie zvyknú trpieť najmenej. No a čo sa podarilo zistiť?

V prvom rade je veľmi pozitívnou správou to, že ani v jednom prípade nemal iOS 17.0.3 horšiu výdrž batérie, ako pri predošlej aktualizácii iOS 17.0.2.

Nový systém vo veľa prípadoch prekonal aj aktualizácie iOS 17.0.1, iOS 17 či dokonca posledné verzie iOS 16. Ak teda máte pocit, že sa váš iPhone vybíja rýchlejšie, než je to „zdravé“, prechodom na iOS 17.0.3 neurobíte krok vedĽa.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple výrazne zdražuje. V tejto krajine firma zvýšila ceny až o 25 % za iPhone, iPad či Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -