Hoci bol systém macOS Monterey predstavený ešte minulý rok počas konferencie WWDC 2021, jedna z najočakávanejších funkcií dorazila až v tomto roku. Universal Control sa dostala do ostrej verzie len nedávno, no už sa stala predmetom komplikácií. Po opravných aktualizáciách zrejme ešte chvíľku potrvá, kým sa všetky systému „debugujú“ a pobežia bez ďalších problémov.

Spoločnosť Apple sa pred pár dňami postarala o vydanie prvých beta verzií systémov iOS 15.5, iPadOS 15.5 a macOS 12.4 pre vývojárov. Hoci zatiaľ nie je úplne jasné, čo je v aktualizáciách nové, v poznámkach k vydaniu iPadOS 15.5 sa uvádza jedna zaujímavá informácia. Universal Control nemusí fungovať podľa očakávania ak na všetkých zariadeniach nie sú nainštalované najnovšie beta verzie.

- Reklama -

Ako sa podrobne uvádza na oficiálnej stránke Apple Developer, funkcia Universal Control nemôžete používať medzi zariadeniami s rôznymi verziami iPadOS a macOS. To znamená, že ak si do iPadu nainštalujete beta verziu iPadOS 15.5, musíte si do Macu nainštalovať beta verziu macOS 12.4, aby bolo Universal Control dostupné.

Universal Control
Zdroj: Apple

Samozrejme, ide len o chybu, ktorá bude určite odstránená pred uvoľnením aktualizácie pre verejnosť. Ak sa však vo svojom pracovnom procese spoliehate na Universal Control, možno budete chcieť s aktualizáciou na iPadOS 15.5 beta ešte chvíľu počkať. Apple vedie funkciu ešte stále pod označením „beta“, preto sa jej odladenie a následné spustenie ostrej verzie môže ešte viac oddialiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -