Hoci bol systém macOS Monterey predstavený ešte minulý rok počas konferencie WWDC 2021, jedna z najočakávanejších funkcií dorazila až v tomto roku. Universal Control sa dostala do ostrej verzie len nedávno, no už sa stala predmetom komplikácií. Po opravných aktualizáciách zrejme ešte chvíľku potrvá, kým sa všetky systému „debugujú“ a pobežia bez ďalších problémov.

Prečítajte si tiež  Nová beta macOS Monterey zavádza vítanú zmenu. Týka sa ovládania funkcie Universal Control

Spoločnosť Apple sa pred pár dňami postarala o vydanie prvých beta verzií systémov iOS 15.5, iPadOS 15.5 a macOS 12.4 pre vývojárov. Hoci zatiaľ nie je úplne jasné, čo je v aktualizáciách nové, v poznámkach k vydaniu iPadOS 15.5 sa uvádza jedna zaujímavá informácia. Universal Control nemusí fungovať podľa očakávania ak na všetkých zariadeniach nie sú nainštalované najnovšie beta verzie.

Ako sa podrobne uvádza na oficiálnej stránke Apple Developer, funkcia Universal Control nemôžete používať medzi zariadeniami s rôznymi verziami iPadOS a macOS. To znamená, že ak si do iPadu nainštalujete beta verziu iPadOS 15.5, musíte si do Macu nainštalovať beta verziu macOS 12.4, aby bolo Universal Control dostupné.

Universal Control
Zdroj: Apple

Samozrejme, ide len o chybu, ktorá bude určite odstránená pred uvoľnením aktualizácie pre verejnosť. Ak sa však vo svojom pracovnom procese spoliehate na Universal Control, možno budete chcieť s aktualizáciou na iPadOS 15.5 beta ešte chvíľu počkať. Apple vedie funkciu ešte stále pod označením „beta“, preto sa jej odladenie a následné spustenie ostrej verzie môže ešte viac oddialiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -