Používatelia macOS sa už čoskoro môžu tešiť na aktualizáciu 12.3 Monterey, ktorá prinesie hneď niekoľko zaujímavých noviniek. V tretej beta verzii macOS Monterey, ktorú dnes Apple vydalo pre vývojárov sa nachádza aktualizácia Universal Control, ktorá má uľahčiť prístup k nastaveniam tejto funkcie.

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa! iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 prinesú funkciu Universal Control

Universal Control prinesie možnosť ovládania viacerých iPadov a Macov prostredníctvom jednej myši, trackapdu alebo klávesnice. Nová beta verzia zavádza menšiu úpravu v konfigurácii tejto funkcie. Ak po aktualizácii na nový softvér otvoríte časť Displeje v Nastaveniach systému, nájdete tam nové tlačidlo „Universal Control…„. Pomocou tohoto tabu sa dostanete priamo k trom dostupným nastaveniam Universal Control.

Pred touto beta verziou sa možnosti Universal Control nachádzali na teraz už odstránenej karte „Advanced„, čo v konečnom dôsledku bolo menej prehľadné, ako tomu je teraz.

Universal ControlUniversal Control

Nastavenia Universal Control sa nezmenili, aj keď ich umiestnenie bolo aktualizované. Prvé dve možnosti sú predvolene zapnuté a umožňujú natívne fungovanie funkcie Universal Control. Tretia možnosť je voliteľná a môžete ju zapnúť, aby ste sa mohli automaticky pripojiť k akémukoľvek blízkemu Macu alebo iPadu, s ktorým bolo nadviazané spojenie aj v minulosti.

Funkcia Universal Control je dostupná v beta verziách macOS Monterey 12.3 a iPadOS 15.4, ktoré sú k dispozícii vývojárom a verejným beta testerom. Táto vychytávka bude dostupná pre všetkých, keď sa aktualizácie dočkajú verejného vydania, ktoré by mohlo prísť už o niekoľko týždňov po plánovanom podujatí spoločnosti Apple 8. marca.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -