Spoločnosť Apple aktuálne pripravuje septembrovú keynote, na ktorej nám predstaví úplne nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách. Ku samotnej veľkej mediálnej udalosti by mohlo dôjsť už 12. septembra, takže od eventu nás delia v podstate len týždne.

Pokiaľ sa tešíte na iPhone 15 Pro, ktorý by mal priniesť ešte luxusnejší dizajn s titánovým rámom a jemne zaoblenými hranami po obvode, máme pre vás zaujímavú informáciu. Spoločnosť Apple sa podľa najnovších zistení môže vzdať zlatého prevedenia pri iPhone 15 Pro / 15 Pro Max a z ponuky ho úplne vyradiť. Znamenalo by to teda, že zákazník si bude môcť vybrať iba modrú, sivú, čiernu a samozrejme striebornú.

Modely „Pro“ mávajú zvyčajne menej výrazné farebné schémy, nakoľko cielia na profesionálneho zákazníka. Zábavné, krikľavé, alebo hravé farby sú preto vyhradené pre lacnejšie verzie, ktoré pôsobia viac univerzálnym dojmom.

Apple chce tento trend zachovať aj pri iPhone 15 Pro a preto z ponuky vyradí populárny zlatý variant, ktorý si ľudia obľúbili najmä na iPhone 12 Pro, 13 Pro a 14 Pro.

Podobne je to aj pri titánových Apple Watch

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / Michael Soledad / DC Rainmaker (úprava redakcie)

Aj keď o tom veľa používateľov nevie, spoločnosť Apple má už dnes pomerne bohaté skúsenosti s výrobou titánových zariadení. Tento materiál vo veľkom používa aj pri Apple Watch, kde ho ponechávať buď prirodzený strieborný (napríklad Apple Watch Ultra), alebo ponúka jeho vesmírne čierne prevedenia (napríklad Apple Watch Series 7).

Hlavným ťahákom modelu iPhone 15 Pro má byť v roku 2023 tmavomodré prevedenie, ktoré bude svojim odtieňom pripomínať tmavomodrý iPhone 12 Pro. Technologický gigant zmenou materiálu vstúpi do novej éry kvality spracovania smartfónu.

Vďaka titánu by iPhone nemusel byť iba oveľa odolnejší voči nárazom, či iným druhom poškodenia, ale rovnako aj ľahší. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto zmene myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Valentínsky výpredaj! Perfektné zľavy a Windows 11 zadarmo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -