Spoločnosť Apple musí riešiť v posledných týždňoch jeden problém za druhým. Firma totiž v septembri predstavila nové iPhony 15 a tiež ďalšie produkty a vydala niekoľko zásadných softvérových aktualizácií, ktoré by si mal z bezpečnostných dôvodov nainštalovať každý jeden používateľ. Ľudia to, ale robiť nechcú, pretože čerstvo vydané aktualizácie trpia nepríjemnými chybami.

Pred pár dňami sme vás napríklad informovali o tom, že niektorým ľuďom sa po prechode na update iOS 17.0.3 z ničoho nič vypína iPhone počas nočného nabíjania. Aj keď to vyzeralo, ako problém, ktorým trpí iba zopár ľudí po celom svete, zdá sa, že chyba je oveľa rozsiahlejšia a spoločnosť Apple bude musieť čo najrýchlejšie zasiahnuť ďalšou aktualizáciou softvéru.

Aby sme to lepšie vysvetlili, táto nepríjemnosť sa najčastejšie prejavuje tak, že keď dáte v noci iPhone do elektrickej siete, nabije sa na cca 80 % (ak využívate optimalizované nabíjanie batérie) a potom sa po nejakom čase na niekoľko hodín vypne, takže je úplne neaktívny. Zariadenie sa následne samé od seba zapne a už je nabité na 100 %. Človek to zistí jedine tak, že ráno musí zadať číselné heslo namiesto Face ID alebo rovno PIN kód od SIM karty.

Takto zistíte, či sa chyba prejavila aj u vás

Pokiaľ si chcete skontrolovať, či sa niečo podobné nestalo aj vám, prejdite do: Nastavenia > Batérie > odsledujte graf za posledných 24 hodín. Na grafe využiteľnosti batérie krásne uvidíte, či bolo zariadenie v pohotovostnom režime, alebo sa vyplo (viď obrázok).

iPhone vybíjanie problém
Zdroj: Reddit / Nathan_lesage

Najhoršie na tejto chybe je, že používateľ nemá ani potuchy o tom, že sa na jeho zariadení prejavuje. Ak má však v noci pohotovosť, očakáva dôležitý hovor, prípadne chce byť niekomu z akýchkoľvek dôvodov 24 / 7 k dispozícii, iOS 17 môže všetko skomplikovať.

Chyba je spôsobená softvérom, nie hardvérom 

Je zaujímavé, že ľudia sa na samovoľné vypínanie začali sťažovať až po tom, čo so svojimi zariadeniami prešli na operačný systém iOS 17.0.3. Pri predošlých verziách sa s touto nepríjemnosťou nestretávali.

Taktiež platí, že v tomto prípade nie sú zasiahnuté iba nové iPhony 15 / 15 Pro, ale aj staršie modely. Týka sa to prakticky každej jednej generácie zariadenia, na ktorom dnes môžete mať nainštalovaný iOS 17.

V neposlednom rade stojí za zmienku aj to, že po tom, čo bol celý prípad medializovaný, sa na internete začali objavovať správy, že ku vypínaniu počas nabíjania nedochádza iba v noci, ale aj cez deň. Telefón sa jednoducho na pár hodín odstaví a ako si to nevšimnete a trebárs ho natvrdo nereštartujete, nie je vám k dispozícii.

Prečítajte si tiež  Toto sú najdrahšie Apple Watch Series 6 v ponuke.

Spoločnosť Apple sa zatiaľ ku chybe nijako nevyjadrila no je veľký predpoklad, že to v blízkej budúcnosti urobí. Dajte nám vedieť, či ste tento nedostatok v iOS 17.0.3 už pocítili aj vy. Sme zvedaví na vaše reakcie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -