Ako iste viete, iPhone 15 Pro aj iPhone 15 Pro Max už používa nový USB-C konektor namiesto klasického Lightningu, vďaka čomu môžete z tohto zariadenia nabíjať napríklad AirPods alebo dokonca inteligentné hodinky Apple Watch. Napadlo vás, ale či je týmto spôsobom možné nabíjať jeden iPhone z druhého? Marques Brownlee sa to rozhodol preveriť na vlastnej koži.

Vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti X vzal iPhone 15 Pro, do ktorého zapojil USB-C kábel s koncovkou Lightning a minuloročný iPhone 14 Pro. Výsledok na seba nenechal dlho čakať. Marques už po niekoľkých sekundách spozoroval, že sa jeho minuloročný smartfón začal okamžite nabíjať. Dialo sa to dokonca aj vtedy, keď bol akumulátor v „zdrojovom“ iPhone takmer úplne vybitý.

Aj keď sa to nezdá ako extra výhodná funkcia, v skutočnosti môže byť veľmi prínosná. Ak sa napríklad vášmu známemu niekde na výlete úplne vybije iPhone a bude potrebovať zopár percent na to, aby mohol fungovať ďalej, môžete mu ponúknuť trochu energie od seba.

Nabíjanie nie je extra rýchle 

Snáď jedinou nevýhodou je len to, že nabíjanie je veľmi pomalé, nakoľko ho Apple obmedzilo na maximálnu rýchlosť 4,5 W. Zaujímavé je však aj to, keď zariadenie napojíte ku smartfónu s Androidom.

Pokiaľ má Android na druhej strane USB Power Delivery a pripojíte naň iPhone s nižšou úrovňou nabitia batérie, zariadenie so systémom Android bude schopné poskytovať energiu práve zariadeniu z Cupertina.

Naopak, ak zariadenie USB Power Delivery nepodporuje, podľa youtubera nie je možné predpovedať, ktorý telefón bude fungovať, ako zdroj a ktorý sa bude nabíjať.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple má katastrofálne problémy s kvalitou výroby pri iPhone 15. Používatelia sa sťažujú na chybné zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -