Pokiaľ jazdíte autom, pravdepodobne ste sa už stretli so situáciou, že vám kamienok urobil drobnú „ďobku“ do čelného skla. V takejto chvíli je najlepšie zájsť za odborníkmi, ktorí využijú špeciálnu opravnú sadu na to, aby dierku vyplnili. Najčastejšie sa na tento účel používa živica.

Pokiaľ ste ale technicky zdatní a poškodenie nie je veľké, opravu môžete zvládnuť za pomoci opravnej sady aj sami. Potrebné príslušenstvo si kúpte na internete za cenu od 5 do 25 EUR a následne budete postupovať podľa návodu od jeho výrobcu. Napadlo vás ale niekedy, že by sa dala táto opravná sada aplikovať aj na rozbitý telefón?

Práve praskliny na displeji bývajú dosť nepríjemné, no a jeho výmena zase poriadne drahá. Dvojnásobne to platí pri zariadeniach, akými sú napríklad inteligentné hodinky Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple vrátilo ku "skleneným zadkom" svojich iPhonov? Nie je to len kvôli dizajnu

Zlatá stredná cesta v podobe živice by teda nemusela byť na prvé počutie úplným nezmyslom. Materiál by vyplnil medzery a praskliny a hoci by po optickej stránke mohla byť časť poškodenia stále vidieť, nemuselo by to byť až také zlé ako predtým. Čo však hovorí prax?

Oprava rozbitého skla na smartfóne za pomoci živice 

Presne túto otázku si položil youtuber Joe Cox, ktorý si s vyššie opisovanou opravnou sadou vyskúšal vyplniť praskliny na svojom starom zariadení s Androidom. A hoci sa pri práci naozaj snažil, veľmi mu to nepomohlo.

Displej bol žiaľ stále rovnako škaredý a živica nijakým spôsob nezvýšila jeho odolnosť. Inými slovami, tento nápad je úplne hlúpy a za žiadnych okolností nefunguje. Jedinou účinnou cestou, ako opraviť rozbitý displej, je jeho drahá výmena. Používajte preto radšej ochranné sklo a kryt, aby ste sa k tomuto nikdy nemuseli dostať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V tejto súvislosti sa tiež hodí pripomenúť, že ak je displej iba poškriabaný a chceli by ste, aby vyzeral ako nový, na svete už existujú stroje, ktoré dokážu jeho krehkú vrstvu skla vybrúsiť a následne vyleštiť. Na Slovensku ich síce v súčasnosti nenájdete ale kto vie. Možno to niekedy v budúcnosti zaujme neautorizované servisy. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -