Spoločnosť Apple v tejto chvíli dokončuje svoje práce v oblasti návrhu budúceho iPhonu 16, aby mohla následne spustiť proces, v rámci ktorého už bude pripravovať výrobu jednotlivých komponentov. A aj keď sa na novinku tešíme, podľa portálu Macrumors, ktorý sa odvoláva na slová analytika Ming-Chi Kua nepôjde o žiadnu dizajnovú revolúciu.

Podľa uniknutých informácií si všetky tohtoročné modely zachovajú známu estetiku a vyhnú sa výrazným zmenám dizajnu, ktoré by už komunita možno očakávala. Veď tento dizajnový jazyk, ktorého súčasťou sú ploché hrany nastolil ešte iPhone 12, ktorý Apple predstavil v roku 2020. Od tej doby sa iPhone po vizuálnej stránke veľmi nezmenil. Napriek tomu to však neznamená, že iPhone 16 bude rovnaký, ako iPhone 15. V skutočnosti tu dôjde ku dôležitým zmenám.

Hoci si Kuo nie je celkom istý prítomnosťou umelej inteligencie v zariadení a podľa jeho odhadov sa môže stať, že táto technológia bude k dispozícii až v roku 2025 pre iPhone 17, to čomu na sto percent verí, je zavedenie nového tlačidla „zachytávania“ (Capture Button), ktoré bude prispôsobené pre tvorcov a milovníkov točenia videí.

Očakáva sa, že toto nové dotykové multifunkčné tlačidlo bude reagovať aj na silu stlačenia. Vďaka tomu s ním nebudete ovládať len spúšť, ale aj zaostrovanie či dokonca zoom. Tento na prvý pohľad nenápadný doplnok by mohol nanovo definovať interakciu používateľa s funkciami fotoaparátu iPhonu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max narastie 

iPhone 16 Pro
Zdroj: Unspalsh / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Aby toho nebolo málo, Kuo potvrdil aj ďalšie informácie, o ktorých sa v súvislosti s budúcim iPhonom hovorí už niekoľko mesiacov. Podľa jeho slov oba špičkové modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max, budú mať väčšie displeje, konkrétne 6,3″ a 6,9″. Súčasné generácie disponujú 6,1″ a 6,7″ uhlopriečkami. Apple týmto dobehne napríklad konkurenčný Samsung.

To, či tieto aktualizácie predstavujú „významné“ zmeny pre budúci iPhone, je otázkou individuálneho pohľadu. Pre niekoho môže zväčšenie veľkosti displeja a zavedenie tlačidla Capture Button predstavovať významný pokrok vo vývoji.

Pre iných naopak môže byť absencia dramatickej zmeny dizajnu, alebo integrácie trendových technológií, ako sú skladacie obrazovky, či komplexné funkcie umelej inteligencie, považovaná za premárnenú príležitosť.

Prečítajte si tiež  Používatelia Androidu budú môcť pridávať emoji reakcie do správ pre iPhone. Má to ale háčik

Pri spoločnosti Apple sme, ale zvyknutí na postup, že táto firma nikdy nič nepretláča nasilu a naopak sa riadi princípom, že každá technológia má svoj čas a na trh sa dostane až vtedy, keď je na 100 % prepracovaná. Uvidíme teda, ako to v tomto roku dopadne. Snáď nebude iPhone 16 sklamaním.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -