Stalo sa vám niekedy, že ste vyšli v lete von na ostré slnko, no na displeji svojho smartfónu ste nevideli prakticky nič, lebo jas bol príliš slabý? Apple prišlo v roku 2022 s riešením, ktoré zapracovalo do iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. Jeho budúci majitelia sa už s týmto problémom stretávať nebudú.

Ako iste viete, nový Super Retina XDR ponúka technológiu ProMotion a tiež Always-On. To čo však už bolo komunikované o niečo menej je, že tieto zariadenia dokážu využiť na priamom slnku maximálny jas na úrovni až 2 000 nitov. Len pre porovnanie, táto hodnota je dvojnásobne vyššia ako pri iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max!

Dokonca aj pri obyčajnom prezeraní fotiek, videí či filmov môže displeje svietiť intenzitou až 1600 nitov, čo je stále viac, ako ponúkal ktorýkoľvek iný iPhone. Vďaka tomuto sa OLED zobrazovacia jednotka v režime HDR dostala na rovnakú úroveň intenzity jasu, akú dnes ponúka Pro Display XDR za 5 449 €.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Spoločnosti Apple sa podarilo dosiahnuť tieto fantastické hodnoty vďaka pokročilému OLED panelu, technológii Display Engine a tiež procesoru A16 Bionic, ktorý bol vyrobený za pomoci 4 nm procesu.

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max má vyššie rozlíšenie 

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Čo je tiež zaujímavé a Apple sa s tým nijako nepochválilo, firma pri vlajkových lodiach nezmenila iba rozmery šasi, ale aj rozlíšenie displeja.

Pokiaľ si zaobstaráte menší iPhone 14 Pro so 6,1″ displejom, jeho rozlíšenie ponúka 2 556 × 1 179 px. Len pre porovnanie, predchodca iPhone 13 Pro s totožnou uhlopriečkou pracoval s nižším rozlíšením 2 532 × 1 170 px.

Ak si naopak vyberiete väčšiu 6,7″ verziu iPhonu 14 Pro Max, jeho rozlíšenie ponúka 2 796 × 1 290 px, čo je taktiež zanedbateľne viac, ako mal minuloročný iPhone 13 Pro Max. Jeho displej má k dispozícii 2 778 × 1 284 pixelov.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple dnes spustilo funkciu satelitného pripojenia pre iPhone 14. Zatiaľ si ju užijú iba tieto dve krajiny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here