Spoločnosť Apple zďaleka nepatrí medzi najlacnejšie na trhu a za svoje produkty si nebojí vypýtať poriadne mastné čiastky. Platí to aj v súčasnosti, kedy najmenší iPhone 13 mini (128 GB) začína v USA na hranici 699,00 $. Zámerne sme použili doláre, pretože najnovší únik hovorí o cenách iPhonu 14 práve v americkej mene.

Ako uvádza známy leaker LeaksApplePro na svojom Twitter účte, technologický gigant bude v roku 2022 zdražovať. V prvom rade bude platiť, že základný iPhone už nebude štartovať na hranici 699,00 $ ale až 799,00 $, pretože iPhone 13 mini nedostane priameho nástupcu a tak bude najdostupnejším modelom v ponuke iPhone 14 so 6,1″ displejom. Tu sa v podstate nič nezmení.

Ako sme však avizovali napríklad aj v tomto článku, do zostavy sa pridá úplne nový iPhone 14 Max (6,7″), ktorý bude štartovať na cene 899,00 $. Ak budú chcieť zákazníci v základom modeli o niečo väčší displej, no nepotrpia si na prémiových funkciách, po novom už nebudú musieť investovať do najdrahšej vlajkovej lode…

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Verzie „14 Pro“ budú o niečo drahšie než v súčasnosti

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.