Apple si dáva v poslednej dobe mimoriadne záležať na svojich reklamách a v tomto období na ne píšeme len samú chválu. Nie je to náhoda, naozaj sa nám páčia, majú totiž vtip, jednoduchosť a výborný dej. Niektoré sú dokonca natáčané v Českej republike, čo asi nejedného z vás prekvapí. Najnovšia reklama sa taktiež natáčala kúsok u susedov a konkrétne sa v nej snaží spoločnosť Apple podporiť vianočné predaje svojej vlajkovej lode, iPhonu 7 Plus. Pozri sa na ňu.

Reklama

Pred pár týždňami to bola reklama na celkom nový MacBook Pro 2016, ktorá nás úplne dostala a vyslúžila si od nás výraznú chválu. Nebolo to preto, že bola od Apple, reklama sa dá veľmi ľahko skritizovať, aj keď je od tvojej obľúbenej spoločnosti. Avšak táto reklama, v ktorej praskali žiarovky bola fantastická, doslova! Okamžite sme si ju zamilovali a veľmi sa nám páčil celý jej dôvtip. To ale nebolo na tento rok všetko a Apple pridalo ďalšiu reklamu.

Druhá reklama už bola vyslovene Vianočná a natáčala sa u susedov v Čechách. Nielen miesto bolo to české, čo sa do reklamy dostalo. Našli sa tu napríklad aj herci z tejto krajiny. Apple tu ukázalo smutného Frankensteina, ktorý má svoj iPhone a rozospieval námestie. Reklama bola opäť jednoduchá, no dojemná, a to sa nám na nej asi najviac páčilo. Posledná,, zatiaľ tretia reklama v poradí je najkratšia. Ide len o 30 sekundový spot, no veľmi originálny.

Taktiež sa natáčala u susedov v Čechách a miesto deja bol konkrétne zámok v Libochoviciach. Pokiaľ neveríš, určite použi napríklad Google Street View, kde je tento zámok výborne vykreslený. Názov reklamy je „Romeo and Juliet“, čo ti ale asi prekladať nemusíme. V reklame si deti zahrali divadlo a šťastný ocino, si to z hľadiska zaznamenával na svoj iPhone 7 Plus vo farbe Black, pričom použil aj fantastický zoom. Reklama je tak jednoduchá, že až nevyzerá, že propaguje technologický produkt, ale o tom to je. V Apple sú skutočne šikovní a vedia, ako zaujať. Netreba na to ani technické parametre!

https://youtu.be/qStdSMad6TY

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.