Spoločnosť Apple minulý rok spôsobila dizajnovú revolúciu v oblasti používateľských rozhraní mobilných zariadení, keď do iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max pridala unikátny prvok s názvom „Dynamic Island„. Ide o špecifický výrez uprostred displeja, v ktorom je skrytá predná kamera, ako aj snímače pre Face ID. Zároveň však Apple tento priestor efektívne využilo a vytvorilo interaktívne miesto, ktoré môžu majitelia využívať v rámci rôznych funkcií v iOS. Dynamický ostrovček je skrátka návykový.

Ešte minulý rok sme vás informovali o tom, že táto technológia sa čoraz častejšie dostáva na zariadenia s operačným systémom Android a to vďaka špeciálnym aplikáciám, ktoré vytvorili vývojári tretích strán a pridali ich do internetového obchodu Google Play. Ide však len o dodatočnú softvérovú úpravu, s ktorou nemajú výrobcovia mobilných zariadení v podstate nič spoločné.

A aj keď je pravda, že prvé náznaky Dynamic Islandu existovali už v roku 2018 a nepochádzali od spoločnosti Apple, cupertinský gigant vymyslel tento prvok tak unikátne, že ho nemôže nik obviňovať z kopírovania. To sa ale nedá povedať o veľkej čínskej firme, ktorá sa ho tiež chystá ponúknuť vo svojich smartfónoch. Takto by mal vyzerať smartfón Huawei Nova 11

Takto by mal vyzerať smartfón Huawei Nova 11 (Zdroj: Huawei Central)Ako totiž poznamenáva zahraničný portál Huawei Central, práve spoločnosť Huawei chce pridať dynamický ostrovček do svojho nového zariadenia. Konkrétne by mal prvok debutovať v sérii Huawei Nova 11.

Tieto smartfóny (alebo aspoň jeden z nich) by mali mať vo vrchnej časti obrazovky unikátnu pilulku, v ktorej bude skrytá predná kamera a pravdepodobne aj nejaké tie snímače.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Samotné zariadenia zo série Nova 11 by mali priniesť optimálny výkon vďaka procesoru Snapdragon 8 Gen 1 alebo Snapdragom 8 Gen 2 od spoločnosti Qualcomm.

loopi
REKLAMA

Bližšie podrobnosti v tejto chvíli nepoznáme no ak výrobca okopíruje Dynamic Island, skoro určite neskončí len pri čiernej piluke vo vrchnej časti displeja ale celý prvok prispôsobí aj používateľskému rozhraniu operačného systému podobne, ako to Apple urobilo s iOS. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -