Spoločnosť Apple na začiatku týždňa vydala operačný systém iOS 17 pre všetkých používateľov a dokonca už stihla sprístupniť aj prvú opravnú aktualizáciu. Ak ste však v novinkách očakávali nové Emoji ikony, tak vás veľmi sklameme. Tie tú zatiaľ prítomné nie sú.

Dôvodom je fakt, že konzorcium Unicode, ktoré za Emoji ikonami stojí, schválilo len v týchto dňoch nové znaky, ktoré sa začnú do smartfónov implementovať v priebehu roka 2024. Konkrétne ide o verziu Unicode 15.1, v rámci ktorej sa používatelia môžu tešiť na znaky, ako fénix, limetka, hríb a ďalšie. Unicode tiež pridal štyri nové kombinácie rodín a aktualizoval šesť Emoji s ľudmi.

Zaujímavé je, že aj keď aktualizácie Emoji bývajú zo strany spoločnosti Unicode pomerne veľké, pri verzii 15.1 to celkom neplatí. Aktualizácia prináša len niekoľko nových znakov a aj z tých sú viaceré určené výhradne pre čínsky trh. A ak si chcete novinky už vyskúšať, budete si ešte musieť niekoľko mesiacov počkať.

Predtým, ako totiž budú dostupné pre iPhone, iPad alebo Mac ich musí schváliť ešte aj spoločnosť Apple a to môže trvať pokojne aj niekoľko mesiacov.

Emoji pre iPhone 2024
Zdroj: EmojiPedia

Uvidíme teda, ako to dopadne pri iOS 17, no pri tohtoročnom operačnom systéme boli nové Emoji k dispozícii až v rámci veľkej aktualizácie iSO 16.4, ktorá vyšla začiatkom roka 2023.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Legendárny reproduktor Harman & Kardon Aura Studio 3 kúpite v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -