Spoločnosť Apple je preslávená tým, že sa snaží robiť svoje produkty čo najviac použiteľné aj pre ľudí so zdravotným postihnutím. Pekným príkladom je operačný systém iOS 17, ktorý prišiel s revolučnými novinkami v oblasti prístupnosti. O jednom vylepšení sa však Apple nikde nezmienilo.

Ako píše 9to5mac, cupertinský gigant mal teraz vyriešiť jednu z najväčších prekážok pre používateľov s obmedzeným pohybom. Títo ľudia sa pri používaní iPhonu často stretávali so správou „Najskôr musíte svoj iPhone odomknúť„, čo pre nich nemuselo byť jednoduché. Stávalo sa to napríklad vtedy, keď si cez asistenta Siri nechali skontrolovať svoje správy, kalendár a ďalšie aplikácie.

Už žiadne diktovanie kódu v prítomnosti cudzích osôb

Doposiaľ to fungovalo tak, že hendikepovaní používatelia mohli zariadeniu nadiktovať svoj prístupový kód, aby sa dňom dostali. Samozrejme, robiť to nemali, keď sa v ich blízkosti nachádzali iní ľudia. A preto šlo o dosť nepraktické riešenie.

Po novom však Apple spojilo iPhone, Siri a AirPods, na základe čoho vznikol prepracovaný overovací systém.

Pokiaľ budete mať bezdrôtové slúchadlá v ušiach, vaše zariadenie bude považované za odomknuté, pokiaľ budú v jeho dosahu, prípadne, pokiaľ nezmeníte výstupné zvukové zariadenie.

Zjednodušene, keď si vložíte AirPods do uší, iPhone sa odomkne a keď si ich z uší vyberiete, zariadenie bude zamknuté.

Získate tak oveľa jednoduchší prístup ku svojim správam, kalendáru, telefónnym hovorom a podobne a zároveň pôjde stále o dostatočne vysoký stupň zabezpečenia. Pochopiteľne, túto funkciu bude môcť používať každý (pokiaľ mu to bude vyhovovať).

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Nová éra v iOS 17. Apple nepriamo potvrdilo inštaláciu apiek mimo App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -