Ako sme pred pár dňami avizovali v uniknutej správe, spoločnosť Apple počas dnešného dňa obdržala oficiálne vyhlásenie Európskej komisie pre hospodársku súťaž, ktoré sa týka viacerých námietok voči platobnej službe Apple Pay. Komisárom sa nepáči, že firma túto technológiu využíva „monopolným“ spôsobom.

EÚ konkrétne zdôrazňuje, že spoločnosť Apple zenužíva svoje postavenie na trhu „s mobilnými peňaženkami“ tým, že technológiu NFC (ktorá je súčasťou každého iPhonu od modelu 6 vyššie) nesprístupňuje vývojárom tretích strán za účelom platieb. Inými slovami, ak chcete uskutočniť bezkontaktnú transakciu cez iPhone, ináč ako skrz Apple Pay to nie je možné. A to je práve problém.

Podľa kompetentných sa firma týmto spôsobom snaží vylúčiť zo svojej platformy konkurentov, vďaka čomu zarába viac na bezkontaktných transakciách. Napriek tomu však toto vyhlásenie nevyhnutne neznamená, že EÚ bude voči Apple v tomto smere vyžadovať sankcie.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Komisári spoločnosť v podstate len verejne vyzvali, aby ku celej veci uviedla svoje vlastné stanovisko. Netrvalo dlho a čiastočne to už stihla urobiť, pričom vyjadrenie sa objavilo aj v médiách.

Spoločnosť Apple vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla: 

Apple EU„Apple Pay sme navrhli tak, aby používatelia mohli jednoducho a bezpečne digitálne používať svoje existujúce platobné karty a aby banky a iné finančné inštitúcie mohli svojim zákazníkom ponúknuť bezkontaktné platby. Služba Apple Pay je len jednou z mnohých možností, ktoré majú európski spotrebitelia k dispozícii na uskutočňovanie platieb… Pričom stanovila špičkové štandardy v oblasti ochrany osobných údajov a bezpečnosti.“

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Aj keď nie je otvorenie tohto prípadu pre spoločnosť Apple vôbec dobrou správou, jeho vyriešenie bude trvať určite niekoľko dlhých rokov. Netreba pri tom zabúdať, že technologický gigant z Cupertina už aj dnes tvrdo bojuje s Európskou komisiou na viacerých frontoch. V najbližšom období to teda firma nebude mať vôbec ľahké.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here