Ako sme mali dnes možnosť vidieť, do systému iOS 16 pribudla poriadna nádielka nových funkcií. Jednou z nich je možnosť integrovaná do aplikácie Správy, ktorá dovolí používateľom upraviť a zrušiť odoslanie správ, ktoré ste niekomu poslali. Ako sa však ukázalo, možnosť bude časovo limitovaná.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple práve predstavila iOS 16. Toto sú všetky novinky, ktoré systém prináša

Zrušenie bude možné iba v rámci 15 minút od odoslania

Podľa prvotných testov, o ktorých priniesol informácie portál MacRumors, správu iMessage môžete upraviť alebo zrušiť jej odoslanie do 15 minút po jej odoslaní. Po uplynutí tohoto časového okna sa už nedá upraviť a nie je možné ju zrušiť.

Zrušenie odoslania alebo úprava správy si vyžaduje, aby používatelia aplikácie Správy používali systém iOS 16 na oboch stranách. Ak sa pokúsite zrušiť odoslanie správy iMessage niekomu, kto používa systém iOS 15 alebo starší, nebude to fungovať. Rovnaké pravidlo platí aj pre funkciu úprav.

Zdroj: MacRumors

Ak budete túto funkciu chcieť využiť, dajte si pozor aby nedošlo k chybe v rámci funkcionality. Spoločnosť Apple upozorňuje, že ľudia so staršími verziami systému iOS môžu vidieť správy, ktoré boli upravené alebo zmazané aj keď na vašej strane už nie sú viditeľné.

Funkcia bude dostupná iba pre iMessages

Správu iMessage môžete upraviť alebo zrušiť tak, že na nej v konverzácii v apke Správy dlho podržíte prst a klepnete na možnosť „Upraviť“ alebo „Zrušiť odoslanie“. Je nutné dodať, že tieto funkcie sú obmedzené na správy iMessages (správy zobrazené v modrej bubline) a nefungujú s klasickými správami SMS (správy zobrazené v zelenej bubline).

Ak vymažete správy nedopatrením, nemusíte zúfať. K dispozícii je aj nová možnosť obnovenia nedávno vymazaných správ, ktoré je možné obnoviť až 30 dní po ich vymazaní. Odstránené správy sa nachádzajú v časti Nedávno odstránené podobne ako to poznáme v apke Fotky. Funkcia Nedávno odstránené funguje pre správy iMessage aj SMS.

Okrem týchto dvoch funkcií je k dispozícii aj možnosť Označiť ako neprečítané pre prípad, že chcete na správu odpovedať neskôr, ale nechcete na ňu zabudnúť. Všetky neprečítané správy môžete vidieť v novom priečinku Neprečítané správy v časti Filtre.

Prečítajte si tiež  V iPadOS 16 bude chýbať dôležitá funkcia, ktorú prinesie systém iOS 16

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -