Počas konferencie WWDC 2022 sme sa dočkali predstavenia systémov iOS 16 a iPadOS 16, ktoré prinesú nádielku zaujímavých noviniek. Napriek tomu, že sa v podstate jedná o pridružené systémy, nie všetky funkcie sa objavia v oboch aktualizáciách. Očakávaná novinka v podobe prispôsobenia času, pozadia a widgetov na zamknutej obrazovke na iPadOS 16 nedorazí.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo iPadOS 16. Toto sú všetky novinky

V systéme iOS 16 sa dočkáme úplne nového prispôsobenia uzamknutej obrazovky, ktoré umožní meniť písmo a farby, pridávať widgety a mnoho ďalšieho. Žiadna z týchto funkcií prispôsobenia sa však nedostane do systému iPadOS 16.

Prispôsobenie zamknutej obrazovky bude výsadou iOS 16

Zatiaľ čo vo väčšine verzií majú iOS a iPadOS veľa rovnakých funkcií tento rok sa zdá, že medzi týmito dvoma platformami došlo k väčšiemu oddeleniu. V systéme iPadOS 16, aspoň v jeho prvej beta verzii, si používatelia nemôžu prispôsobiť uzamknutú obrazovku pomocou vlastných widgetov, farieb a tém. Namiesto toho spoločnosť Apple len zmenila predvolené písmo pre hodiny.

Zdá sa, že krok približovania iPadOS k macOS sa čoraz viac napĺňa. Spomedzi noviniek možno vyzdvihnúť podporu okien multitaskingu pre iPady s čipom M1 s novou funkciou nazvanou Stage Manager.

Systémy iPadOS 16 a iOS 16 sú spolu so systémami watchOS 9 a macOS Ventura k dispozícii vývojárom na testovanie beta verzií, pričom verejné beta verzie sú plánované na júl. Ktorý z predstavených systémov Vás zaujal najviac? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Na tieto zariadenia nainštalujete nový iPadOS 16

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -