V operačnom systéme iOS 15.2 sa nachádza pomerne zaujímavá funkcia, ktorá v predošlých verziách chýbala ako soľ. Prostredníctvom aplikácie Nastavenia si používatelia budú môcť pozrieť sekciu „Náhradné diely a servisná história“, ktorá im prezradí či ich zariadenie neobsahuje neoriginálne náhradné diely.

Ako spoločnosť Apple uvádza v novom dokumente podpory, používatelia iPhonov, ktorí budú mať nainštalovaný iPhone 15.2 (alebo novší) nájdu novú sekciu cez: Nastavenia > Všeobecné > Prístup k histórii náhradných dielov a servisu

- Reklama -

Pokiaľ teda budete kupovať zariadenie z druhej ruky napríklad na našom bazáre, toto je miesto, kde by ste sa mali určite pozrieť. Nikdy totiž neviete ako moc je predajca seriózny a či vás nezavádza.

Prečítajte si tiež  Ako je možné, že iPhone vydrží tak dlho s 1 % batérie? Poznáme odpoveď

Nutné je tiež pripomenúť, že sekcia s náhradnými dielmi a servisom sa objaví len vtedy, pokiaľ na zariadení skutočne prebehla nejaká výmena komponentov. Ak máte napríklad úplne nový iPhone, logicky tu nemôžete čakať žiadne informácie.

Spoločnosť Apple poskytne rôzne informácie o vymenených súčiastkach v závislosti od konkrétnej verzie iPhonu: 

  • V prípade iPhonu XR, XS, XS Max a novších vrátane iPhonu SE (2. generácie) môžete zistiť, či bola vymenená batéria.
  • V prípade modelov iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 13 môžete zistiť, či bola vymenená batéria alebo displej.
  • V prípade modelov iPhone 12 a iPhone 13 môžete zistiť, či bola vymenená batéria, displej alebo fotoaparát.

Viac informácií o vymenených dieloch  

Apple prispieva k tvorbe elektronického odpaduAk bola oprava vykonaná s použitím originálnych dielov a nástrojov Apple, opravy v tejto časti budú mať pri opravovanom komponente uvedené „Originálny diel Apple“. V takomto prípade získate istotu, že telefón bol v rukách autorizovaného servisu a tak sa ničoho nemusíte báť.

Správa „Neznámy diel“ sa zobrazí, ak inštalácia dielu nie je kompletná, diel bol nahradený neoriginálnym komponentom, diel už bol použitý alebo nainštalovaný v inom iPhone alebo ak diel nefunguje podľa očakávania.

V predchádzajúcich verziách iOS môžu zákazníci vidieť iba to, či je náhradný diel označený ako Neznámy diel.

Po zjednodušení výmeny displeja na iphone 13

Pridanie „Histórie dielov a servisu“ prichádza do iPhonu spolu so zmenou, ktorú spoločnosť Apple vykonala v iPhone 13. Tesne po vydaní bolo totiž zistené, že výmena rozbitého displeja na iPhone 13 bez špecializovaných nástrojov a komponentov od spoločnosti Apple deaktivuje Face ID.

Po rozsiahlych ohlasoch a sťažnostiach zo strany menších servisných stredísk spoločnosť Apple ale sľúbila, že zavedie aktualizáciu softvéru, ktorá umožní opravy displeja bez toho, aby bol systém Face ID akýmkoľvek spôsobom ovplyvnený. Konkrétne sa toho dočkáme práve v iOS 15.2.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.