Operačný systém iOS sa z roka na rok rozvíja a prináša nové možnosti, akými ho môžeme ovládať. Už dávno neplatí pravidlo, že tento systém je príliš uzavretý a používatelia nemajú takmer žiaden nárok na úpravy. Potvrdilo sa to koniec koncov aj v roku 2017, keď Apple do iOS 11 konečne pridalo možnosť nahrávania obrazovky na iPhone.

Ešte o rok skôr však spoločnosť ľuďom sprístupnila možnosť, vďaka ktorej si mohli domovskú plochu očistiť od niektorých defaultných aplikácií. Patrili sem napríklad Akcie, Kalendár, Hudba a ďalšie, ktoré ľudia často nahrádzajú riešeniami od vývojárov tretích strán.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

No a aj keď ku tejto zmene došlo ešte relatívne dávno, nedostatky s ňou súvisiace sa preniesli až do dnešných dní. Aj iOS 15 obsahuje chybu, s ktorou sa používatelia stretávajú roky. Niektorí si dokonca myslia, že nejde o chybu ale zámer. S týmto tvrdením však treba byť opatrní.

Vytláčanie apiek z pôvodného miesta 

Celý problém spočíva v tom, že keď odinštalujete aplikáciu Hudba / Apple Music a neskôr ju sem vrátite späť, na domovskej ploche zaujme jednotnú pozíciu. Vždy ju nájdete v spodnom doku, konkrétne v jeho pravej časti. To by možno nebol taký problém, pokiaľ by hudobný prehrávač „nasilu“ nevytlačil inú apku (napríklad Spotify), ktorú ste mali predtým na rovnakom mieste.

Spoločnosť Apple tvrdí, že túto chybu opraví v nadchádzajúcej aktualizácii systému iOS 15.6, ktorá sa aktuálne nachádza v režime beta testovania. A dôkaz toho, že firma tento systém umiestnenia aplikácie Hudba / Apple Music na jej pôvodne miesto neuplatňovala zámerne sa skrýva v tom, že týmto nastavením „trpeli“ aj ďalšie apky.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Či už ide o Kalendár, Pripomienky atď, po opätovnom nainštalovaní zaujali vždy svoje predvolené pozície na domovskej obrazovke, pričom vytlačili softvér, ktorý tam bol predtým. Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa niekedy s touto chybou stretli aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -