Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že Apple chce čo najviac prepojiť operačné systém iOS, iPadOS a macOS. V posledných rokoch sa to čiastočne darí, no stále sú tu prvky, ktoré sa od seba výrazne odlišujú. Ako iste viete, macOS Big Sur prišiel s novým ovládacím centrom. Toho by sa teraz mohol dočkať aj iPhone alebo iPad.

Ako ukazuje posledný únik z čínskej sociálnej siete Weibo, na ktorom je zachytený údajný iOS 15, zariadenie môžu mať k dispozícii oveľa viac možností v porovnaní s dneškom. Nezmenilo by sa iba aktivovanie/deaktivovanie jednotlivých funkcií, no tak isto by v ovládacom centre mohli byť napríklad dodatočné widgety (ako kalkulačka alebo kamera).

Kedy príde iOS 15?

Hoci to na úniku vyzerá zaujímavo, v tejto chvíli je ťažké povedať, či by sa takéto rozhranie aj lepšie používalo v praxi. Pokiaľ sa pozeráme na skutočnú vývojársku verziu iOS 15, čoskoro si to budeme môcť overiť sami. Systém bude predstavený 7.6.2021 na WWDC.

Aby toho nebolo málo, dizajnéri sa podľa obrázkov zamerali aj na samotný vizuál jednotlivých ikoniek aplikácií. iOS 15 teda vo finále môže pôsobiť ako mimoriadne výrazná aktualizácia.

Podobne tomu bolo aj minulý rok s iOS 14, ktorý priniesol widgety, App Gallery a množstvo ďalších drobnejších zlepšení.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám pozdávajú fotografie a či by ste boli s takýmto dizajnom spokojní. Za nás to vyzerá super, no nie sme si istí používateľským zážitkom. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  3 aplikácie, ktoré sú dnes v ZĽAVE
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWeibo
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Vyzerá to zaujímavo a inovatívne. Osobne by som bral napr animovaný widget pre počasie, poprípade možnosť ho zmeniť napr tapetami

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here