Keď spoločnosť Apple v lete tohto roka predstavila funkciu percent batérie pre iOS 16, potešila tým mnoho používateľov aj napriek nie úplne šťastnému vizuálnemu riešeniu indikátora. Veľa ľudí, ale zostalo sklamaných, pretože im percentá batérie na ich staršom alebo menšom zariadení nefungovali.

A aj keď Apple nezverejnilo oficiálny dôvod tohto rozhodnutia, teraz naň reaguje. Firma totiž vydala prvú beta verziu iOS 16.1, ktorá je určená pre vývojárov a prináša zaujímavé zmeny.

Nový softvér obsahuje viacero drobných vylepšení, vrátanie sprístupnenia percent batérie na iPhonoch, na ktorých to doteraz nebolo možné.

Ak teda vlastníte iPhone 13 mini, iPhone 12 mini, iPhone 11 alebo iPhone XR, po nasledujúcom update sa dočkáte novinky, ktorú si už zopár dní môžeme užívať na všetkých ostatných podporovaných modeloch. Potvrdili to aj používatelia na diskusnom fóre Macrumors a ďalších stránkach.

V súčasnosti ešte nevieme, kedy bude nová verzia iOS 16.1 k dispozícii pre všetkých používateľov, avšak predpokladáme, že to môže trvať nanajvýš niekoľko týždňov. V minulosti však boli prípady, kedy Apple vydalo prvý veľký update po tom hlavnom len o niekoľko dní neskôr.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o percentách batérie v iOS 16 vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Návod: Tento skrytý trik v iOS 15 zmení spôsob, akým používate svoj iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -