Apple pred pár dňami predstavilo úplne nový operačný systém iOS 16 na podujatí WWDC 2022, ktorý prináša množstvo užitočných zmien pre podporované iPhony. Jednu z nich je aj technológia, vďaka ktorej budete schopní vyrezávať predmety, zvieratá alebo ľudí z fotiek a následne ich prilepiť do inej aplikácie.

Všetko funguje na báze pokročilého strojového učenia, do ktorého spoločnosť Apple každoročne investuje miliardy dolárov. To vie pomerne presne orezať označenú časť na fotografií a vy ju následne môžete pretiahnuť naprieč celým systémom do úplne inej apky, ako napríklad Správy, Poznámky, Mail atď.

Funguje to rýchlo a intuitívne 

Celý proces je jednoduchý a vyžaduje iba to, aby ste na danom mieste fotografie podržali prst, pokiaľ sa okolo predmetu, človeka alebo zvieraťa neobjaví biela žiara. Týmto spôsobom vám dá systém najavo, že už predmet vystrihol.

Okrem premiestnenia vystrihnutej fotografie (vo formáte PNG) ju môžete aj skopírovať prostredníctvom zoznamu akcií. Následne sa uloží do vašej schránky (operačnej pamäte), aby ste ju mohli použiť v inej časti systému.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako sme už naznačili vyššie, táto funkcia pracuje vďaka rozsiahlym technológiám strojového učenia. Tie si vyžadujú náročnú analýzu obrazu, ktorá potrebuje vysoký výkon. Aj preto bude táto novinka fungovať len v prípade, že vlastníte iPhone s čipom A12 Bionic alebo novším. Podporu teda nedostane iPhone X, iPhone 8 a ani iPhone 8 Plus.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -