Spoločnosť Apple v priebehu rokov už niekoľkokrát zmenila alebo upravila používateľské rozhranie svojich operačných systémov. iOS 16 nie je výnimkou a obsahuje funkcie, ktoré sa v minulosti z iPhonu vytratili a teraz sa opäť vrátili naspäť.

Jednou z nich je aj zobrazenie hudobného prehrávača v čase, keď je iPhone zamknutý. Ten ponúka úplne nový dizajn, v rámci ktorého uvidíte obal albumu na takmer celej ploche displeja a ovládacie prvky sú situované v jeho spodnej časti.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

Pamätníci určite vedia, že tento spôsob prehrávania hudby nie je žiadnou veľkou novinkou. Naposledy ste sa s týmto dizajnom mohli stretnúť v operačnom systéme iOS 10, ktorý bol uvedený na trh v roku 2016 spolu s iPhonom 7 a iPhonom 7 Plus. Všetko sa ale zmenilo o rok neskôr, s príchodom iOS 11.

Apple zmenilo celú uzamykaciu obrazovku 

Je vcelku pochopiteľné, že sa Apple zameralo na tento detail a kompletne ho prepracovalo. Okrem toho, že na tlačidlá, ktorú sú situované nižšie, lepšie dočiahnete, súvisí to aj s novým dizajnom uzamknutej plochy.

Už o pár mesiacov si nebudete môcť zmeniť iba pozadie ale rovnako aj písmo a farby hodín a takisto si sem pridáte widgety od vývojárov tretích strán. V podstate tak ide o akúsi „predprípravu“ na príchod iPhonu 14 Pro, ktorý dostane always-on displej.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť iMessage a prečo sa vám to môže hodiť? Tu je odpoveď

Dôležité je tiež spomenúť, že ak ste si nainštalovali iOS 16 vrámci vývojárskej beta verzie, s hudobným prehrávačom v tejto podobe sa zatiaľ nestretnete. Apple ale sľubuje, že ho sem pridá v najbližších updatoch. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -