Už dlhšiu dobu sa v kuloároch hovorí o tom, že spoločnosť Apple ponúkne vo svojom iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max stále zapnutý Always-on displej.

Zariadenia získajú LTPO zobrazovaciu jednotku, ktorá bude schopná meniť svoju frekvenciu v rozmedzí od 1 Hz do 120 Hz podľa potreby. Vďaka tomu nebude mať táto technológia žiaden zásadný vplyv na zvýšenú spotrebu energie.

A hoci boli tieto informácie zatiaľ iba fámami, samotná spoločnosť Apple nám včera pomerne dôrazne naznačila, že ich máme brať vážne. Postarala sa o to na konferencii WWDC 2022, kde nám predstavila ďalšiu generáciu operačného systému iOS 16.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Pokiaľ ste pozerali celý event pozorne, určite ste si hneď na začiatku všimli, akým zásadným spôsobom sa zmenila uzamykacia plocha. Používatelia si budú môcť meniť font hodín, využívať rôzne widgety či nový spôsob zobrazenia notifikácií.

Aby toho nebolo málo, uzamknutú plochu nebudete mať na svojom iPhone len jednu, ale sami si budete môcť vyberať z vlastných kombinácií podľa toho, na čo máte práve chuť. Funguje to v podstate rovnako, ako ciferníky na Apple Watch. No a tu sa dostávame k pointe.

Technológia Always-on je devízou hlavne uzamknutej obrazovky. Takmer nikde inde ju nemáte ako využiť. Tým, že Apple prvky v tejto časti systému kompletne zmenilo, nám výrazným spôsobom naznačilo, čo chystá v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Ako to bude fungovať? 

To, že si môžeme zmeniť font hodín alebo pridať na obrazovku elegantné widgety je síce pekné, no úplne iný význam naberú tieto funkcie až vtedy, keď bude telefón v stand-by režime.

Zo zašednutej obrazovky ľahko vyčítate všetky dôležité informácie, pričom tá bude fungovať podobne, ako ciferníky na Apple Watch. Aby ste sa teda dozvedeli viac o aktuálnom počasí, o svojej aktivite alebo o dátume v kalendári, už nebudete musieť klikať na displej alebo odomykať zariadenie. Všetko budete mať k dispozícii kedykoľvek, keď sa nasmerujete svoj pohľad na uzamknutý iPhone.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť iMessage a prečo sa vám to môže hodiť? Tu je odpoveď

Samozrejme, tieto informácie spoločnosť Apple zatiaľ nijako nepotvrdila, no tento krok považovali analytici už pred predstavením iOS 16 za potrebný, aby iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mohol dostať Always-on displej.

Ich predpovede sa naplnili a tak sme len malý krôčik od príchodu obľúbenej technológie aj na obrazovky smartfónu. Zatiaľ si ju totiž môžeme užívať len na Apple Watch. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -