Spoločnosť Apple tento týždeň oznámila operačný systém iOS 16, ktorý prináša nové funkcie, ako je prepracovaná uzamknutá obrazovka s widgetmi, rozšírený režim Sústredenia, vylepšené iMessage a ďalšie.

Okrem toho iOS 16 prichádza s viacerými novými rozhraniami API vrátane jedného, ktoré umožňuje aplikáciám tretích strán používať funkciu vysielačky. Dnes sa na to pozrieme bližšie.

Nové API sa nazýva „Push to Talk“ a v podstate umožňuje vývojárom pridať vysielačku do ich aplikácií pre iOS. Na konferencii WWDC 2022 spoločnosť Apple predviedla, ako nové API funguje a ako ho môžu vývojári do systému implementovať.

Z iOS sa vytratilo zásadné obmedzenie 

iOS už dlhšie umožňuje spúšťať zvukovú komunikáciu na pozadí, ale doteraz to bolo obmedzené len na veci, ako sú bežné hlasové správy alebo telefónne hovory. Pomocou rozhrania API Push to Talk sa zvukové správy odosielajú a prehrávajú v reálnom čase, a to aj v prípade, že apka beží na pozadí.

„Prichádzame preto, aby sme vám pomohli priniesť do vašej aplikácie komunikáciu cez vysielačku. Zistite, ako môžete do svojej aplikácie Push to Talk pridať nové systémové používateľské rozhranie, ktoré umožní rýchlu komunikáciu jediným ťuknutím na tlačidlo. Predstavíme vám rámec PushToTalk a ukážeme vám, ako nakonfigurovať vaše aplikácie na vysielanie a prijímanie zvuku – dokonca aj z pozadia.“ uviedla spoločnosť Apple pre vývojárov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Vysielačková komunikácia sa zobrazí v hornej časti obrazovky, keď vám niekto posiela správu, a v systéme iOS sa zobrazí ikona aplikácie a meno osoby, ktorá s vami hovorí.

Po vypočutí správy sú k dispozícii možnosti odpovedať v reálnom čase zvukom alebo opustiť konverzáciu. Funkcia Push to Talk funguje pri individuálnych konverzáciách alebo aj pri skupinách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -