Spoločnosť Apple počas včerajšieho večera na WWDC 2022 predstavila nový operačný systém iOS 16, ktorý prináša množstvo zmien a vylepšení pre iPhone. Firma na podporovaných iPhonoch umožní kompletne prepracovať uzamknutú plochu, ktorú si budete môcť doplniť o widgety alebo nový dizajn hodín. Nič podobné tu nikdy predtým nebolo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Inovácií a zmien je však oveľa viac a ak ste sa rozhodli nevyskúšať prvú vývojársku beta verziu, môžete sa aspoň pozrieť na to, ako funguje iným používateľom. Systém je už teraz samozrejme funkčný, no zďaleka nejde o jeho finálnu verziu.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch sa budeme stretávať s pravidelnými aktualizáciami, ktoré nový systém ešte trochu upravia, zrýchlia, zlepšia jeho stabilitu a takisto aj výdrž batérie. Na všetky inovácie sa však môžete pozrieť už teraz vďaka videám nižšie.

Do pozornosti tiež dávame, že iOS 16 značne „okresáva“ podporu starších iPhonov. Zatiaľ čo jeho predchodca dokázal fungovať aj na iPhone 6S a 6S Plus z roku 2015, novinka už neponúka podporu ani pre iPhone 7 a iPhone 7 Plus z roku 2016. Dôvodom je pravdepodobne nedostatočná kapacita operačnej pamäte RAM.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -