Spoločnosť Apple neustále pracuje na vývoji svojich softvérových produktov. Aj preto sa pravidelne dostávajú ku používateľom nové aktualizácie operačných systémov, pričom výnimkou nebol ani uplynulý týždeň, počas ktorého Apple zverejnil update s označením iOS 17.3.

Jeho súčasťou bolo niekoľko menších vylepšení, z ktorých za najvýraznejšiu môžeme určite označiť zvýšenú ochranu iPhonu v prípade straty, alebo krádeže. Apple sa tu, ale v prvom rade zameriaval na zlepšenie stability, opravu nebezpečných chýb a bugov a tiež na dosiahnutie lepšej výdrže batérie na jedno nabitie. Dnešný test vám ukáže, či sa mu to podarilo.

Postaral sa oň známy YouTuber iAppleBytes, ktorého videá sú typické tým, že sa v nich nenachádzajú len najnovšie vlajkové lode, ale aj staršie zariadenia, ktoré stále používa obrovské množstvo používateľov po celom svete. Ako to už býva zvykom, aj teraz sme sa dočkali veľmi zaujímavých výsledkov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iOS 17.3 a jeho vplyv na výdrž batérie 

Začnime najstarším iPhonom XR z roku 2018, ktorý dosahoval s predošlou verziou operačného systému iOS 17.2.1 presne 1988 bodov a s tou novou s označením iOS 17.3 si mierne polepšil na 2020 bodov.

Hneď v druhom rade môžeme pokračovať o rok novším iPhonom 11, ktorý mal pôvodne 3024 bodov a po novom je to až 3346 bodov. Skvele sa darilo aj iPhonu SE z roku 2020, ktorý si polepšil z 2735 bodov na 2873 bodov.

Potom, ale nastala zmena, keď sa do testu dostal novší iPhone 12 s procesorom A14 Bionic. Tento model mal s operačným systémom iOS 17.2.1 nameraných presne 3433 bodov a s iOS 17.3 to bolo iba 3208 bodov. V podobne negatívnom duchu sa niesol aj test iPhonu 13 z roku 2021, ktorý mal predtým 4180 bodov a teraz mu bolo nameraných v rámci testu iba 4100 bodov.

Ako teda môžete vidieť sami, celkom paradoxne sa zhoršenie výdrže batérie neprejavilo na starších modeloch, ale na tých novších. Zvyčajne to býva úplne naopak.

Dobrou správou je aspoň to, že v ani jednom prípade nejde o tak zásadné hodnoty, ktoré by ste mali naplno pocítiť na vlastnej koži. Drobné rozdiely vo výdrži s iOS 17.3 si, ale určite môžete všimnúť. Snáď to nadchádzajúci update iOS 17.4 vyrieši. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Prečo je nočný režim len výsadou iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro? Zrejme by mohol byť aj na starších zariadeniach.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -