Spoločnosť Apple naďalej ponúka prvotriednu softvérovú podporu pre operačný systém iOS 17, ktorý sa dostal do zariadení širokej verejnosti zhruba pred štyrmi mesiacmi. Technologický gigant teraz vypustil tretiu veľkú aktualizáciu s označením iOS 17.3, ktorej súčasťou sú jednak opravy chýb a problémov, ale aj nejaké tie novinky. Nahrádza predošlú verziu systému iOS 17.2.1.

Dobrou správou v tomto prípade je, že aj keď iOS 17 nemal zo začiatku práve úspešný štart, nakoľko sme ho nemohli zďaleka označiť za dokonalo vyladený, dnes už je situácia celkom iná. Už pri iOS 17.2 sme mali pocit, že všetko funguje tak, ako má, takže iOS 17.3 by mal byť na tom ešte o poznanie lepšie.

Sťahovanie môže kvôli preťaženým serverom zo začiatku trvať aj niekoľko hodín, no nám sa už update nainštaloval a trvalo to sotva niekoľko minúť. Neskôr v noci bude, ale situácia s istotou lepšia pre každého používateľa. Na iOS 17.3 si, ale pre istotu pripravte hneď niekoľko gigabajtov voľného miesta a taktiež si nezabudnite svoje zariadenie zálohovať. Inštalácia tak prebehne hladko a hlavne bez rizika. Len doplníme, že v našom prípade má update ma iPhone 15 Pro Max cca 772 MB.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

A ak neviete, na aké zariadenia si iOS 17, respektíve novšiu verziu iOS 17.3 nainštalovať, radi vám s tým pomôžeme. Ak máte akýkoľvek iPhone XS, XS Max, XR (2018) alebo novší, update vám bude podporovať.

Ak naopak vlastníte iPhone X, iPhone 8 alebo iPhone 8 Plus (2017) alebo starší, iOS 17 už na ňom nemôžete používať.

Všetky novinky, ktoré prináša iOS 17.3

iPhone a iOS 17.3
Zdroj: Macrumors / Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)
Ochrana odcudzeného zariadenia
  • Ochrana odcudzeného zariadenia zvyšuje úroveň zabezpečenia iPhonu a Apple ID tým, že pre niektoré akcie vyžaduje Face ID alebo Touch ID bez možnosti náhradného overenia pomocou kódu.
  • Bezpečnostné pozdržanie vyžaduje Face ID alebo Touch ID, hodinové čakanie a ďalšie úspešné biometrické overenie pred vykonaním citlivých operácií, ako je napríklad zmena kódu zariadenia alebo hesla účtu Apple ID.
Zamknutá obrazovka
  • Nové pozadie Jednota vyzdvihuje černošské dejiny a kultúru pri príležitosti Mesiaca černošskej histórie.
Hudba
  • Spolupráca na playlistoch vám umožňuje pozývať do playlistov priateľov, aby mohli spolu s vami pridávať a odstraňovať skladby či meniť ich poradie.
  • Na ľubovoľnú skladbu v spoločnom playliste môžete pridať reakciu vo forme emoji.
Prečítajte si tiež  Plánujete kúpu nového MacBooku? Tento model by ste rozhodne zvažovať nemali
Táto aktualizácia prináša aj nasledovné vylepšenia:
  • Podpora funkcie AirPlay v hoteloch vám vo vybraných hoteloch umožňuje streamovať obsah priamo do televízora v izbe.
  • V časti AppleCare a záruka v Nastaveniach sa zobrazia informácie o záručnom krytí všetkých zariadení prihlásených pod vaším Apple ID.
  • Optimalizácie detekcie nehôd (všetky modely iPhonu 14 a iPhonu 15).

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -