Spoločnosť Apple predstavila operačný systém iOS 18, ktorý prináša viacero zmien a inovácii pre váš iPhone. Keďže už je k dispozícii v prvej vývojárskej beta verzii – o tom, ako táto beta funguje sa dočítate v samostatnom článku, na internet sa dostávajú mnohé detaily, ktoré nám Apple na svojom evente neodprezentoval. Jeden z nich vás milo prekvapí.

Najdôležitejšie: Apple prináša v iOS 18 zaujímavú novinku, ktorá zlepšuje používateľskú skúsenosť s tlačidlami na iPhone. Pri stlačení tlačidiel pre hlasitosť, akčného tlačidla na boku alebo pri uzamykaní obrazovky sa rámik displeja mierne vydúva (na mieste tlačidla), čo poskytuje používateľovi jasnú vizuálnu spätnú väzbu.

Je to možno drobnosť, no veľa ľudí poteší, nakoľko je to ďalší spôsob, akým s vami môže interagovať zariadenie. A ak sa teraz pýtate, ako táto nenápadná novinka súvisí s pripravovaným iPhonom 16, odpoveď je úplne jednoduchá.

Takto súvisí nová funkcia v iOS 18 s iPhonom 16

Práve tento model by totiž mohol po prvýkrát v histórii prísť o fyzické tlačidlá, ktoré nahradia vystúpené dotykové plochy poháňané Taptic Enginom. Bližšie sme to opisovali v tomto článku.

Hoci používateľ po stlačení tlačidla na iPhone 16 stále pocíti spätnú väzbu, za určitých okolností môže oceniť aj jej vizuálny doprovod v podobe drobného vystúpenia rámčeka – v mieste stlačenia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MacRumors (@macrumors)

 Nová vizuálna funkcia je aktuálne dostupná iba pre iPhony s iOS 18, zatiaľ čo iPady ju nedostali. Aj preto si myslíme, že tento detail je vlastne prípravou na úplne nový iPhone, ktorý nám Apple predstaví v septembri tohto roka. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 8.4 beta 3 je vonku!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -