Vyššie položenú otázku sa pýtame už niekoľko dlhých rokov. Aj keď je MacBook Pro 13″ s procesorom M1 dokonalým strojom, počas video-hovorov so svojimi kolegami či obchodnými partnermi rozmýšľame, či si z nás v Cupertine nerobia srandu.

Iste, FaceTime kamera prešla zásadným vylepšením a po novom pracuje lepšie aj so šerom, v rámci ktorého čiastočne zmizol škaredý šum. Na strane druhej, jej rozlíšenie na úrovni 720p je skôr hanbou a v roku 2021 by už vôbec nemalo existovať.

Rozlíšenie 1080p už aj pre MacBook Pro 

Ako uvádza dôveryhodný, no zatiaľ menej známy leaker Dylandkt (s presnosťou 81,3 %), Apple tento problém konečne vyrieši v druhej polovici roka, keď predstaví prepracovanú generáciu MacBooku Pro 14/16″ s úplne novým dizajnom.

facetime macbookV jeho útrobách sa bude skrývať procesor M1X, ktorého názov omylom prezradilo samotné Apple a taktiež kamera s rozlíšením 1080pPredpokladáme, že firma použije tú istú šošovku, ako v iMacu 24″.

Jej kvality sú podľa recenzentov neporovnateľne lepšie oproti predchodcom a dopredu sa domnievame, že naplnia aj naše očakávania. Do veľkej miery tomu dopomáha softvér a samozrejme ARM procesor, upravujúci obraz v reálnom čase.

Na strane druhej opäť pripomíname, že sa píše rok 2021 a vložiť 4K kameru do počítača nie je žiaden problém. Špeciálne to platí pre Apple, ktoré vyrába aj tablety či smartfóny s takouto technológiou. Počas video-hovorov možno vyššie rozlíšenie neoceníte, no to neplatí, ak sa skrátka potrebujete odfotiť alebo natočiť na video.

Napíšte nám do komentára, či vám bude alebo nebude stačiť 1080p. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

 

Prečítajte si tiež  Prečo treba diely po servise iPhonu kalibrovať? Apple nám dal odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -