Ak ste skutočným fanúšikom tabletov od spoločnosti Apple a veríte, že operačný systém iPadOS má pred sebou sľubnú budúcnosť, mali by ste zbystriť pozornosť. Technologický gigant pripravuje úplne novú vlajkovú loď iPad Pro pre rok 2021, ktorá dostane množstvo technických vymožeností a jej výroba započala v týchto dňoch.

Prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo o tom informoval prestížny leaker Kang, ktorý sa hrdí presnosťou tvrdení na úrovni 97,8%. Vo svojom príspevku konkrétne napísal, že zariadenie vstupuje do procesu Ramp. V modernej priemyselnej hromadnej výrobe k tomu dochádza vtedy, keď sa z malosériovej produkcie prechádza na hromadnú výrobu (Ramp je v podstate rozbehová časť tejto hromadnej výroby).

Tablet sa mal pôvodne ukázať 23. marca na prvom tohtoročnom evente, avšak ten sa presunul až na apríl po tom, ako niekto v Apple vypustil nesprávne informácie. Viac sme sa téme venovali v tomto článku.

Procesor bude podobne výkonný ako čip M1 v nových Macoch

Nový iPad Pro pre rok 2021 dostane úplne nový procesor vyrábaný 5nm procesor s označením A14X Bionic. V kuloároch sa šepká, že čip získa podobné výkonnostné vlastnosti, ako ARM procesory M1, používané v nových Macoch.

Aby toho nebolo málo, hardvér môže byť spriahnutý s 8GB operačnou pamäťou RAM (aktuálna generácia iPadu Pro má „iba“ 6GB RAM).

Po dizajnovej stránke sa toho veľa nezmení a tvary zostanú úplne rovnaké. Špekuluje sa však, že Apple môže pridať nové farby, avšak opäť ide len o menej pravdepodobné informácie, takže sa nechajme prekvapiť.

Najzaujímavejšou inováciou má byť každopádne 12,9″ displej, ktorý po prvýkrát dostane technológiu mini-LED. Zariadeniu poskytne lepšie farby, vyšší kontrastný pomer, nižšiu spotrebu energie a ďalšie benefity. Menšia 11″ verzia sa mini-LED dočká pravdepodobne až na budúci rok.

Napíšte nám do komentára, či sa už na nový iPad Pro 2021 tešíte a čo presne od neho očakávate.

Prečítajte si tiež  Pozrite si trailer k novému rodinnému komediálnemu seriálu Best Foot Forward z dielne Apple TV+
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJKang
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.