Minulý týždeň spoločnosť Apple predstavila na evente Let Loose úplne nový iPad Pro s procesorom M4, ktorý má podľa prvých testov neuveriteľný výkon. Predaj tohto špičkového tabletu je naplánovaný na 15. mája 2024, avšak pri recenzenti si ho mohli vyskúšať už o čosi skôr, vďaka čomu nám ukázali všetky pre aj proti tohto zariadenia.

Ohlasy na iPad Pro M4 sú vo všetkých prípadoch predovšetkým pozitívne, aj keď sa sem tam objaví nejaká kritika. Gerald Lynch z portálu iMore už dokonca našiel aj prvý problém, ktorý môže trápiť najmä profesionálne zameraných zákazníkov. Súvisí s novým Tandem OLED displejom, ktorý podľa všetkého nezobrazuje správne HDR obsah.

Akonáhle ho na obrazovke tabletu spustíte, niektoré miesta zostávajú výrazne prefarbené a dokonca sa na displeji zobrazujú aj zvláštne defekty, ktoré kazia samotné zábery.

iMore tiež upozorňuje na to, že niekedy sa z modrej stáva takmer biela farba, kvôli čomu je iPad Pro pre prácu s grafikou doslova nevhodný, nakoľko nedokáže presne interpretovať farby na obrázku / fotografii.

Na vine je zrejme procesor na spracovanie obrazu 

iPad Pro chyba
Zdroj: iMore (snímka obrazovky)

Ak si však robíte zálusk na iPad Pro M4, nemali by ste sa obávať tohto nedostatku. Podľa všetkého je na vine procesor na spracovanie obrazu, ktorý je v niektorých prípadoch zmätený a nefunguje správne.

Apple má však podľa portálu iMore o chybe vedieť a už teraz pracuje na oprave, ktorá príde v podobe aktualizácie softvéru iPadOS.

Ak si teda zajtra kúpite nový iPad Pro M4 a stretnete sa s týmto problémom, v priebehu niekoľkých dní môže byť pomocou update vyriešený.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Microsoft prinesie na iPhone vlastný obchod s aplikáciami: Bude konkurovať App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -