S blížiacim sa predstavením nového iPhonu 12 prichádzajú rôzne fámy. Viackrát sa už skloňovalo, že nie všetky modely budú okamžite dostupné. Tentokrát to potvrdilo DigiTimes. Špeciálne si počkáme na 5,4″ a 6,7″ verzie.

iPhone 12 s obmedzenou dostupnosťou

Technologický gigant nestíha a týka sa to najdôležitejšieho produktu. Nie je to po prvýkrát, čo sa nového iPhonu dočkáme neskôr v porovnaní s ostatnými rokmi. Zapríčiniť to mala pandémia koronavírusu.

Nová správa od DigiTimes tvrdí, že zariadenia prídu na trh v dvoch fázach. V tej prvej (pravdepodobne októbrovej) si budete môcť zakúpiť iPhone 12 Max (6,1″) a iPhone 12 Pro (6,1″).

Dostupné by mali byť už pár dní po prezentácii. Aj tu však bude platiť, že len v obmedzenom množstve a vo vybraných pamäťových verziách. Ak sa teda tešíte na konkrétne prevedenie, možno že sa ku vám dostane až neskôr.

Druhá fáza predaja počíta s potencionálnym „megahitom“ – iPhonom 12 (5,4″) a iPhonom 12 Pro Max (6,7″). V ponuke sa objavia pravdepodobne o 14 dní neskôr. Pokojne to môže byť až začiatkom novembra.

Dôvod tohto masívneho oneskorenia je jasný. Podľa všetkého ho zapríčinili dodávky základných dosiek SLP. Pre 6,1″ verzie boli k dispozícii už začiatkom júla.

Upravené verzie pre 5,4″ a 6,7″ modely však prišli až v druhej polovici augusta. Apple bude mať čo robiť, aby toto meškanie nejakým spôsobom zamaskovalo.

Nové smartfóny predstaví pravdepodobne až v prvej polovici októbra. Jon Prosser naznačil, že by to mohol byť 12. deň v mesiaci. Nechajme sa prekvapiť.

Dobrou správou ostáva, že do Vianoc si nájde každý iPhone 12 svojho nového majiteľa. Pre firmu je toto najdôležitejšie obdobie v rámci roka. Určite si dá na dostupnosti záležať. Ktorý model beriete vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.