iPhone 12 je obrovský hit

Podobnú správu sme priniesli aj v lete 2020, kedy bol iPhone SE 2. generácie považovaný za obrovské lákadlo pre používateľov konkurenčných zariadení. V tej dobe sme netušili, čo všetko ukáže iPhone 12, predstavený v októbri.

Tento model si získal srdcia miliónov používateľov po celom svete vďaka špičkovému OLED displeju s edge-to-edge dizajnom, podporou pre 5G pripojenie, výraznému vylepšeniu fotoaparátov a samozrejme prepracovaným hranatým tvarom.

Apple dnes zverejnilo finančné výsledky za obdobie Q4 2020 a potvrdilo rekordné tržby. O tých si čoskoro prinesieme samostatný článok. Tim Cook (CEO Apple) pri tejto príležitosti prezradil, že on a jeho celý tím sú z obrovského záujmu nadšení.

Zariadenie sa stalo okamžitým hitom medzi mnohými používateľmi nahryznutého jablka. Aktivácie zo “starého na nový” boli v porovnaní s inými rokmi výrazne vyššie. Žiaľ, práve toto zapríčinilo katastrofálne dodávky po celom svete.

- Reklama -

Cook na záver doplnil, že ho prekvapili aj počty bývalých majiteľov Androidov (žiaľ neboli konkretizované), ktorí sa rozhodli vyskúšať platformu iOS. Ako iste viete, z toho operačného systému sa už veľmi ťažko vracia späť a tak je zrejmé, že väčšina z nich zostane zákazníkmi Applu aj v nasledujúcich rokoch. Skvelá práca.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Môžem potvrdiť. Taktiež som tohto roku prešiel z androidu (Huawei Mate 20 Pro) na iOS ( iPhone 12) a zatiaľ neľutujem. Je to príjemná zmena k lepšiemu.

  2. Môžem potvrdiť, taktiež som prešiel tohto roku z androidu (Huawei Mate 20 Pro) na iOS (iPhone 12) a zatiaľ neľutujem. Je to príjemná zmena k lepšiemu.

  3. “Ako iste viete, z toho operačného systému sa už veľmi ťažko vracia späť…” – toto je trosku zavadzajuce – technicky to problem nie je – dnes samotny prechod medzi platformami nie je problem – co sa vsak tyka navykov a pohodlia to je už iná vec…

    • AHoj, bolo to myslené tak, že ľudia radšej ostávajú na iOS, pretože je skrátka perfektný. Existujú štúdie, ktoré to potvrdzujú. Samozrejme, že sa medzi platformami môžeš pohybovať relatívne jednoducho a nie je to problém 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here