Následujúca informácia vlastne nie je až takou novinkou. Dnes ale bola potvrdená ďalším nezávislým zdrojom. Budúca generácia iPhonu 12 Pro ponúkne uhlopriečku 5,4″. Zmení sa ale aj veľkosť displeja pri iPhone 12 Pro Max!

iPhone 12 Pro bude mať menší displej ako 11 Pro!

Ming-Chi Kuo prišiel s teóriou, že Apple predstaví iPhone s novou uhlopriečkou ešte v lete 2019. Dnes túto informáciu potvrdil ďalší zdroj. Jedná sa konkrétne o kórejské médium ETNews. O týchto novinkách dnes vydal správu aj portál Macrumors.

- Reklama -

Konkrétne by sme sa mali dočkať na budúci rok 4 nových iPhonov. V prvom prípade pôjde o druhú generáciu modelu SE. Tá by sa mala dostať do predaja ešte v prvej polovici 2020.

Telefón bude mimoriadne úspešný avšak po vizuálnej stránke to zas až taký trhák nebude. Dizajnovo má vychádzať z iPhonu 8, ktorý bol predstavený v roku 2017 a ten nadväzuje na iPhone 6 z roku 2014.

iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos.
iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos.

Čo sa ale týka zvyšných troch modelov, tak to by už výraznejšia zmena mala byť aj v tvaroch. iPhone 12 bude nástupca modelu 11 príde však stále s rovnakou uhlopriečkou.

Dostane 6,1″ displej, ktorý ale zmení zobrazovaciu technológiu. Nebude sa jednať o klasické LCD ale o kvalitnejší OLED. Vďaka tomu bude zobrazenie ešte krajšie a zariadeniu to ušetrí aj batériu.

Môžeme smelo povedať, že súčasná generácia iPhonu 11 (ako aj minulá, iPhonu XR) doslova trpí tým, že nemá OLED displej ale len LCD. V skutočnosti ide hlavne o zlý atribút, ktorý ovplyvňuje nekupujúcich. V reálnom živote však absencia technológie OLED nie je až taká tragická.

iPhone 12 Pro s uhlopriečkou 5,4″ a 6,7″

Tá najväčšia zmena by ale mala nastať po stránke veľkosti displeja najmä v prípade iPhonu 12 Pro a nástupcu väčšieho modelu, 12 Pro Max. Obom zariadeniam sa zmení uhlopriečka. Netvrdíme, že pôjde o výrazné zmeny ale používatelia ich určite pocítia.

Menší iPhone 12 Pro bude dostupný s 5,4″ displejom. Súčasný model 11 Pro má uhlopriečku 5,8″. To veru nie je malý rozdiel. Zástupca phabletov príde s uhlopriečkou 6,7″. Súčasný iPhone 11 Pro Max má 6,5″. Aj to je zmena, ktorá zmení spôsob, akým ho budú majitelia ovládať.

Správa ďalej uvádza, že obe novinky by mali prísť s technológiou Y-OCTA. Vďaka nej budú môcť byť aplikované obvody dotykovej plochy priamo do obrazovky. Zjednodušene povedané, nebude tu musieť byť prítomná ďalšia vrstva.

iPhone s displejom ProMotion a frekvenciu 120 Hz potvrdený od ďalšieho zdroja.
Menší iPhone 12 Pro bude mať 5,4″ väčši s prívlastkom Max potom 6,7″ – svetapple.sk

Vďaka tomu bude mať výrobca menšie náklady na produkciu tohto komponentu a používateľ tenší displej. To Apple využije buď tak, že do zariadenia „nasťahuje väčší akumulátor“ alebo urobí jeho konštrukciu tenšiu (čo je pravdepodobnejšie). Technológiu by mal dodávať čínsky výrobca, spoločnosť BOE.

Displej by mal disponovať 120 Hz

Tak ako sme vás už dávnejšie informovali, displej v novom iPhone poskytne aj novú obnovovaciu frekvenciu. iPhone má dnes absolútne špičkové zobrazenie, ktoré je považované za to najkvalitnejšie na svete.

Na strane druhej ale toto zobrazenie doslova trpí na horšiu obnovovaciu frekvenciu. Podstatne lacnejšia konkurencia má 90 Hzči 120 Hz, zatiaľ čo model 11 Pro „len“ 60 Hz.

To je ideálny priestor, kde by sa mohla jeho budúca generácia ešte zdokonaliť. Podľa uniknutých informácii, ktoré máme momentálne v rukách by mala jablková spoločnosť zakomponovať do iPhonu 12 a 12 Pro až 120 Hz.

Displeje by sa mali teda dostať na úroveň, kedy ich už nebude môcť v žiadnom aspekte spochybniť konkurencia. Treba tiež dodať, že Apple aktívne pracuje na tom aby odstránilo výrez pre senzory Face ID. Či sa to ale podarí je trochu otázne. Ak áno, mali by sa presunúť do mimoriadne tenkého rámčeka nad displejom.

Čo hovoríš na tieto novinky ty? Potešili ťa? Napíš nám do komentárov či ti bude nová uhlopriečka 5,4″ respektíve 6,7″ vyhovovať alebo nie…

iPhone 12 koncept
iPhone 12 Pro bude mať menší displej ako 11 Pro! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.