iPhone 12S dostane obrovské 1TB úložisko

V roku 2007 ponúkol základný iPhone 2G iba 4GB flash pamäte, ktorá bola k dispozícii na fotky, kontakty a hudbu. V tej dobe ešte neexistoval App Store a tak boli nároky od používateľov nižšie.

Dnes ponúkajú základné iPhony 12 64GB a iPhony 12 Pro dokonca 128GB úložisko. Vrchol ponuky uzatvára 512GB kapacita (dostupná len pre drahšie verzie), čo sa má čoskoro zmeniť.

- Reklama -

Analytici zo spoločnosti Wedbush (presnosť 84,6%) získali informácie priamo z dodávateľských reťazcov, ktoré nám naznačujú, že ďalšia generácia „jablkových smartfónov“ – v súčasnosti označovaná ako iPhone 12S alebo iPhone 13, dostane až 1TB úložisko pre najdrahšie verzie.

Tieto tvrdenia súhlasia s predpoveďami Jona Prossera (presnosť 79,2%), ktorý to vo svojej youtube show s názvom Front Page uviedol už začiatkom roka 2021.

Dnes sa vrcholové 1TB úložisko vyskytuje v rámci platformy iOS/iPadOS len v najdrahšom iPade Pro 2020. Malý náhľad ku konkurencii nám ale prezrádza, že Apple je v tomto smere v podstate už dva roky pozadu. Len tak pre predstavu, aj Samsung Galaxy S10 mohol mať takúto pamäť.

Očakáva sa, že produktový rad iPhonu 12S bude predstavený na jeseň 2021. Okrem zväčšeného úložiska ponúkne aj niekoľko ďalších vylepšení, či už po stránke výkonu alebo technológii. Dočkať by sme sa mohli napríklad návratu Touch ID alebo prítomnosť 120Hz Always-on displeja.

Analytici sa na záver domnievajú, že úspešné predaje smartfónov od Apple nepoklesnú ani v najbližšom období. Povedzme si na rovinu, že iPhone 12 sa ešte stále nedostal ku všetkým zákazníkom, ktorí si ho objednali koncom roka 2020. Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte na jeho nástupcu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.