iPhone 12S a menší notch

Japonský server Mac Otakara zverejnil správu, ktorá cituje zdroje z čínskeho dodávateľského reťazca a tvrdí, že iPhone 12S získa menší notch, hrubší dizajn a prepracované fotoaparáty. Firma pripravuje štyri odlišné verzie, ktoré nahradia všetky minuloročné modely.

Informácie prichádzajú iba niekoľko hodín potom, ako nám Mac Otakara konkretizoval všetky podrobnosti ohľadom iPadu mini 6. generácie, pripravovaného na začiatok roka 2021. Dočítate sa o nich v tomto článku.

iPhone 12S (2021) si zachová takmer rovnaký dizajn ako iPhone 12 (2020). Rozdielom má byť iba hrúbka zariadenia, ktorá sa zvýši o približne 0,26 mm (pravdepodobne kvôli väčšej batérii). Šírka a výška zostane rovnaká ako dnes. Apple takisto zmenší notch, no zrejme to nebude výrazný rozdiel, aby sa tu zmestili všetky potrebné biometrické senzory, určené pre Face ID.

Nový LTPO displej poskytne 120Hz a možno aj funkciu Always-on podobne, ako hodinky Apple Watch Series 5,6. Obe technológie však budú v roku 2021 dostupné len pre verzie „Pro“. Do nižších radov sa dostanú až v roku 2022 alebo 2023.

Zadná kamera kompletne prekrytá zafírovým sklíčkom

Zdá sa, že dizajn iPhonu 12S bude podobný, ako naše minuloročné koncepty, ktoré sa venovali iPhonu 12. Týkať sa to má najmä zadnej kamery, s kompletne prekrytými šošovkami pomocou zafírového sklíčka. Jednotlivé fotoaparáty už nebudú tak výrazne vystupovať do priestoru a riešenie bude podobné, ako na iPade Pro 2020.

Portál Mac Otakara verí, že aj 6,1″ iPhone 12S získa optickú stabilizáciu senzorov, čo je v súčasnosti exkluzívna funkcia, určená len pre iPhone 12 Pro Max (6,1″ iPhone 12 má „iba“ optickú stabilizáciu obrazu, ktorá nie je taká dokonalá).

Zásadnou zmenou prejdú aj všetky šošovky, ktoré by sa mali zväčšiť o cca 0,9 mm, čím inžinieri dosiahnu zásadné zlepšenie kvality fotografií a videí.. Apple sa opäť posunie o úroveň vyššie.

Všetky informácie sa nám pomaly začínajú dávať dokopy a my vám už čoskoro prinesieme koncept s možnou podobizňou iPhonu 12S. Novinka získa procesor A15 Bionic (5nm) a tak isto 8GB RAM (zatiaľ iba špekulácia). Napíšte nám do komentára, či sa na tento model tešíte.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 bude najdôležitejším modelom za posledné roky. Analytici očakávajú nižšiu cenu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

4 KOMENTÁRE

  1. Mám dilemu. Tešil som sa rok na 12 Pro, pretože prechod zo 7ky by bol brutálny, lenže ani by ma nenapadlo, že ani po vyše 3 mesiacoch od objednávky ho stále nebudem mat a predajca ani len nevie kedy im príde. Tak teraz neviem či už nepočkať rovno na 12S Pro ??

    Róbert prosím ťa nevieš čo je za problém zo stránkami? Do približne nedele mi na úvodnej stránke ukazovalo najnovšie články z 24.1. potom sa to aktualizovalo a teraz zase vidím iba články do 5.2. A novšie mi vôbec nezobrazuje 🙁

  2. hrubsi bude pravdepodobne kvoli touchID v displayi a kvoli tomu sa aj budu viac zapustat fotaky, nemyslim si ze sa bude baterka nejak navysovat. Hlavne nech konecne poriadne spravia, vyladia a opravia iOS tak ako to byvalo kedysi.

  3. Veľmi sa teším hlavne nech urobia silnejšiu baterku a lepšiu kvalitu fotakov a lepší zvuk a 120hz displej hlavne na pro max veľmi sa teším

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here