iPhone 12S a menší notch

Japonský server Mac Otakara zverejnil správu, ktorá cituje zdroje z čínskeho dodávateľského reťazca a tvrdí, že iPhone 12S získa menší notch, hrubší dizajn a prepracované fotoaparáty. Firma pripravuje štyri odlišné verzie, ktoré nahradia všetky minuloročné modely.

Informácie prichádzajú iba niekoľko hodín potom, ako nám Mac Otakara konkretizoval všetky podrobnosti ohľadom iPadu mini 6. generácie, pripravovaného na začiatok roka 2021. Dočítate sa o nich v tomto článku.

- Reklama -

iPhone 12S (2021) si zachová takmer rovnaký dizajn ako iPhone 12 (2020). Rozdielom má byť iba hrúbka zariadenia, ktorá sa zvýši o približne 0,26 mm (pravdepodobne kvôli väčšej batérii). Šírka a výška zostane rovnaká ako dnes. Apple takisto zmenší notch, no zrejme to nebude výrazný rozdiel, aby sa tu zmestili všetky potrebné biometrické senzory, určené pre Face ID.

Nový LTPO displej poskytne 120Hz a možno aj funkciu Always-on podobne, ako hodinky Apple Watch Series 5,6. Obe technológie však budú v roku 2021 dostupné len pre verzie „Pro“. Do nižších radov sa dostanú až v roku 2022 alebo 2023.

Zadná kamera kompletne prekrytá zafírovým sklíčkom

Zdá sa, že dizajn iPhonu 12S bude podobný, ako naše minuloročné koncepty, ktoré sa venovali iPhonu 12. Týkať sa to má najmä zadnej kamery, s kompletne prekrytými šošovkami pomocou zafírového sklíčka. Jednotlivé fotoaparáty už nebudú tak výrazne vystupovať do priestoru a riešenie bude podobné, ako na iPade Pro 2020.

Portál Mac Otakara verí, že aj 6,1″ iPhone 12S získa optickú stabilizáciu senzorov, čo je v súčasnosti exkluzívna funkcia, určená len pre iPhone 12 Pro Max (6,1″ iPhone 12 má „iba“ optickú stabilizáciu obrazu, ktorá nie je taká dokonalá).

Zásadnou zmenou prejdú aj všetky šošovky, ktoré by sa mali zväčšiť o cca 0,9 mm, čím inžinieri dosiahnu zásadné zlepšenie kvality fotografií a videí.. Apple sa opäť posunie o úroveň vyššie.

Všetky informácie sa nám pomaly začínajú dávať dokopy a my vám už čoskoro prinesieme koncept s možnou podobizňou iPhonu 12S. Novinka získa procesor A15 Bionic (5nm) a tak isto 8GB RAM (zatiaľ iba špekulácia). Napíšte nám do komentára, či sa na tento model tešíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.