Spoločnosť Apple sa pomaly dostáva do slepej uličky. Európska únia začína tlačiť na zjednotenie nabíjacích portov a univerzálnym konektorom pre všetkých má byť zrejme USB-C. Ako iste viete, technologický gigant z Cupertina používa Lightning a nemieni sa ho kvôli podobnému nariadeniu vzdať.

Apple chce mať nad svojimi produktami vždy plnú kontrolu, čo má svoje ekonomické ale aj bezpečnostné dôvody. Na príslušenstve pre konektor Lightning zarába desiatky miliónov dolárov ročne a jeden zákon to môže úplne pokaziť. Presne preto sme sa minulý rok dočkali systému MagSafe.

Ešte pred predstavením iPhonu 12 sa špekulovalo, že jeho nástupca dostane dizajn bez nabíjacieho konektora. Potom Apple predstavilo novú vlajkovú loď s možnosťou rýchleho MagSafe nabíjania a nám začalo byť jasné, že by to mohlo byť riešenie celého problému a začínajúceho sporu s EU.

Rok 2021 ale prišiel ako voda a zdá sa, že v Apple ešte nie sú pripravení na tak zásadnú zmenu. Ako uvádzajú rôzne zdroje (napríklad agentúra Bloomberg), Apple túto technológiu pilne testuje no do prevádzky ju v iPhone 13 nepustí.

iPhone bez portu príde už v najbližších rokoch 

Nakoľko však samotný zákon zatiaľ ešte nie je platný a pravdepodobne nemôže prísť zo dňa na deň, pretože sa naň technologické spoločnosti musia pripraviť, Apple vyčkáva toľko koľko môže a teda získava čas.

Prečítajte si tiež  Septembrový Apple Event: Ukáže sa iPhone 13, Apple Watch Series 7, iPad mini 6 a ďalšie produkty!

Z nášho pohľadu to ale bude trvať pravdepodobne len do roku 2022 alebo nanajvýš 2023, kedy sa kompetentní buď podriadia integrácii USB-C v Európe, alebo všetky telefóny začnú dodávať len s MagSafe nabíjačkou. Bola by to v podstate win-to-win situácia, pretože by Apple obišlo reguláciu a naďalej by mohlo zarábať na svojom príslušenstve.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto riešení vy. Chceli by ste radšej Lightning, USB-C alebo MagSafe? Tešíme sa na vaše názory!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -